1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Середа серп. 12

PDF Друк e-mail

 

24-Fotowettbewerb-2013 RU

pulverfabrik


Назва проекту:  "Розробка двомовного інтернет-сайту та 3D туру по музею "Родинна пам'ять", Шостка Україна"

Виконавець проекту: Секретаріат Правління Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту: Даниленко (Сочка) Любов Іванівна

Термін дії проекту: 01.03.2019 – 29.02.2020

Організатор програми сприяння "Критичне осмислення історії":

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 27 947, 00 Євро

Мета проекту: створення двомовного інтернет-сайту та 3D туру по музею "Родинна пам'ять", Шостка Україна для надання можливості доступу широкої аудиторії як в Україні так і за кордоном ознайомитися з експозицією музею "Родинна пам'ять!, документами, фото та іншими експонатами, які там представлені, а також матеріалами, зібраними в процесі створення музею, які не увійшли до експозиції.

Партнери проекту: Шосткінська міська рада; Краєзнавчий музей міста Шостка; Спілка "Документальний центр дослідження історії порохового заводу Лібенау", м.Ліібенау, ФРН.

Науковий супровід проекту: Інститут історії України Національної академії наук України.

Опис проекту:  

У 2015 році в Шостці було відкрито меморіально-освітній комплекс «Родинна пам’ять». Музей розповідає про невійськовий бік Другої світової війни: про Голокост, військовополонених, в'язнів сталінських і нацистських концтаборів, людей, вивезених на примусову роботу до Німеччини. Проектом передбачається створення двомовного українсько-англійського сайту меморіального музею «Родинна пам’ять» та віртуального туру по експозиції музею, де планується розмістити для ознайомлення та вивчення експонати музею (796 фото і документів), представлені в експозиції та додатково матеріали, які були зібрані під час підготовчої роботи. Це, у першу чергу, архівні матеріали, відеоінтерв’ю зі свідками, рукописи спогадів. Місто Шостка знаходиться на Північному Сході України, далеко від індустріальних центрів і туристичних маршрутів, що суттєво зменшує кількість потенційних відвідувачів музею, які фізично можуть приїхати до Шостки. Створення двомовного сайту і віртуального туру дасть можливість значно розширити кількість людей (з України та за її межами), які зможуть ознайомитися з унікальною експозицією, її художнім рішенням (автор відомий художник, народний художник України Анатолій Гайдамака) та матеріалами музею.

Цільова аудиторія сайту включатиме усі вікові категорії, як місцевих жителів, так і іноземців. Це люди, які цікавляться історією, подорожують, шукають матеріали для наукових досліджень, історії свого родоводу тощо.