Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Громадська організація "Мiжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" - Программа іст_14
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Tuesday Mar 19

PDF Print E-mail

Програма підтримки

зі збереження історичної пам’яті

"Перед вибором: прояви людяності під час Другої світової війни"

 

В рамках програми підтримки зі збереження історичної пам’яті Міжнародна громадська організація "Міжнародний Фонд "Взаєморозуміння і толерантність" оголошує у 2014 році конкурс проектів на тему "Перед вибором: прояви людяності під час Другої світової війни".

I.  Цілі програми підтримки.

Дослідження долі людей, які в роки Другої світової війни постали перед проблемою індивідуального вибору в умовах тотального насильства. Пошук прикладів такого вибору, всупереч небезпеці для власного життя та життя своїх близьких, на користь допомоги і підтримки людей, які під час війни опинились в небезпечних ситуаціях.

Спонукання молодого покоління до вивчення історії свого народу в роки Другої світової війни шляхом діалогу з живими свідками, пропаганда ідей гуманізму. Сприяння соціальній реабілітації людей похилого віку – свідків подій Другої світової війни та збереження історичної пам’яті про них. 

ІІ. Хто може подавати заявку?

До участі у конкурсі запрошуються громадські, недержавні, релігійні організації і установи, що не байдужі до історії свого народу,  займаються в Україні соціальною та/або культурно-просвітницькою діяльністю та співпрацюють з закладами для дітей та молоді різного типу: загальноосвітніми навчальними закладами, центрами дитячої творчості, дитячими творчими колективами і т.п.. Відповідно програма перш за все адресована організаціям та закладам, які прагнуть залучити представників старшого покоління до активного життя громади шляхом діалогу з молоддю.

IІI. Цільова група.

Першою та основною цільовою групою є літні люди – свідки подій Другої світової війни: зокрема жертви націонал-соціалістських переслідувань (в’язні концтаборів і гетто, примусові робітники, жертви медичних експериментів та програм онімечування, діти, що народилися у неволі тощо), військовополонені та люди, які під час війни знаходились на окупованій території.

До другої цільової групи належать представники молоді: школярі, студенти професійних та вищих навчальних закладів, що залучаються до участі у реалізації проектів. 

IV. Які проекти можуть отримати фінансову підтримку?

Фінансову підтримку можуть отримати проекти, спрямовані на збереження історичної пам’яті про долю свідків подій Другої світової війни на прикладах прояву гуманізму та людяності. Це можуть бути: історії самопожертви, приклади порятунку та допомоги остарбайтерам, в’язням концтаборів та гетто, євреям, дітям, радянським чи німецьким військовополоненим, військових цивільному населенню та навпаки, історії «недозволеного» кохання чи дружби. Проект повинен досліджувати маловідомі долі та факти і ґрунтуватись на власній пошуковій роботі.

Важливою складовою проектів має бути залучення до їх реалізації представників молодшого покоління. Спонукання молоді до спілкування зі свідками історичних подій, проведення наукових пошуків задля більш повної реконструкції історичного контексту життєвих історій, дослідження отриманих під час спілкування з очевидцями фактів та обставин. Очікується, що результати проекту будуть представлені через призму індивідуального переосмислення молоддю почутих, досліджених прикладів гуманного ставлення до людей в роки Другої світової війни.

V. Етапи та терміни реалізації проектів:

- Максимальна тривалість реалізації проекту становить 2 роки.

- Початок реалізації проектів: червень 2014 року.

- Передбачається два основних етапи реалізації проектів:

перші 18 місяців (01.06.2014 — 30.11.2015) спрямовані на виготовлення продуктів проекту, останні 6 місяців (01.12.2015 — 31.05.2016) на ознайомлення широкої громадськості з результатами проекту (за можливої участі організатора програми в окремих випадках).

VI. Основні можливі види діяльності в межах проекту:

1 етап:

-              проведення історичних досліджень з залученням свідків історії (збір матеріалів, спогадів, листів, щоденників, малюнків, фотографій та розповідей, запис інтерв’ю тощо);

-              організація та проведення спільних творчих заходів за участю представників різних поколінь, де молоді та літні люди дискутують, обмінюються досвідом та ближче знайомляться один з одним;

-              організація та проведення конкурсів дитячої та молодіжної творчості;

-              підготовка друкованих видань, створення музейних експозицій та виставок, театралізованих вистав, аудіо- та відеопродукції, веб-сторінок.

-              розробка (із залученням педагогів) навчально-методичних матеріалів з тематики проекту; пошук шляхів їх впровадження в навчальній та виховній роботі з молоддю.

2 етап:

-              організація та проведення заходів, спрямованих на поширення результатів проекту серед громадськості: презентації, семінари, подіумні дискусії, регіональні конференції тощо (обов’язкова наявність детального плану, який передбачає заходи щодо охоплення якомога широкої аудиторії);

-              впровадження та поширення навчально-методичних матеріалів, які є продуктом проекту.          

VII. У якій формі можуть бути представлені результати проекту.

-              друковані матеріали різного типу (книги, збірки спогадів, архівних документів, художні альбоми, фотоальбоми тощо);

-              музейні експозиції, виставки (з їх екскурсійним супроводом) тощо;

-              театралізовані вистави за реальними історіями свідків історичних подій (як один з результатів проекту);

-              аудіо- та відеопродукція (фільми, радіопрограми, телепрограми тощо);

-              тематичні веб-сторінки;

-              навчально-методичні матеріали (серія уроків, навчальні посібники, тощо).

Увага! З метою отримання якісного аудіо - та відео-продукту, передбаченого проектом для подальшого використання широким колом осіб, запис повинен здійснюватися профільними спеціалістами.

VІII. Критерії щодо надання фінансової допомоги

Заявки на одержання коштів по програмі підтримки затверджуються відповідно до Принципів діяльності Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" по підтримці проектів.

Затвердження проектів відбувається на конкурсній основі.

Заявки на одержання коштів за програмою підтримки розглядатимуться за такими критеріями:

1)            відповідність вимогам та тематиці програми;

2)            обґрунтування необхідності та актуальності запланованих заходів

(робочий план повинен відповідати змісту проекту та місцевим умовам);

3)            наявність економічно доцільного та обґрунтованого бюджету проекту;

4)            спрямованість на вищеназвану цільову групу, перевага надається проектам, в розробці яких брали участь представники цільової групи;

5)            проект повинен бути спрямований на утвердження принципів

гуманізму та толерантності в суспільстві, на формування активної життєвої позиції громадян;

6)            направленість на подолання соціальної ізольованості літніх людей, на

підвищення соціальної активності членів цільової групи та уважне ставлення до людей похилого віку, які стали жертвами Другої світової війни;

7)            проект повинен передбачати участь різних поколінь;

8)            вітається залучення волонтерів до виконання проекту, надання

практичної допомоги літнім людям - постраждалим під час Другої світової війни;

9)            як переваги розглядаються: інноваційність, використання творчого та комплексного підходу в концепції проекту; залучення педагогів до реалізації проекту;

10)         перевага надається проектам з частковим фінансуванням за рахунок власних коштів учасника конкурсу або коштів третьої сторони, залученої учасником до реалізації проекту.

11)         в залежності від обсягу, тривалості та масштабу запланованих заходів обсяг фінансування проекту не повинен перевищувати 220 000, 00 грн. на 12 міс.   

 IX.      Процедура подання Заявок та прийняття рішень за ними.

Для отримання фінансової підтримки необхідно заповнити бланк Заявки за новою формою (www.toleranz.org.ua).

Заповнені Заявки встановленої форми можна подавати особисто, надсилати поштою або через кур’єрську службу за адресою:

МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

вул. Фрунзе, 15, м. Київ, 04655 МСП.

Кінцевий термін подання Заявки та всіх необхідних документів

31 березня 2014 року (за поштовим штемпелем).

Подані документи розглядає конкурсна комісія, рішення щодо виділення коштів приймає виключно Правління Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».

Про прийняті рішення за поданими Заявками Правління письмово повідомляє учасників конкурсу проектів. У разі відхилення проекту причина не пояснюється. Надіслані документи поверненню не підлягають.

Надання консультативної допомоги здійснюється працівниками Міжнародної громадської організації «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність».

Контакти:   (044) 462-48-22

(044) 462-48-21

 e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

www.toleranz.org.ua

 

СКАЧАТИ ЗАЯВКУ на отримання коштів за програмою підтримки проектів зі збереження історичної пам’яті «Перед вибором: прояви людяності під час Другої світової війни».

СКАЧАТИ БЮДЖЕТ (збереження іст.памяті).

СКАЧАТИ РОБОЧИЙ ПЛАН (збереження іст.памяті).

 

Президент                                                                  І.М. Лушніков