1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця вер. 18

PDF Друк e-mail

24-Fotowettbewerb-2013 RU

Назва проекту: "Служба медико-соціальної допомоги  на дому, організація зустрічей  та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові і Переяслав–Хмельницькому"

Виконавці проекту: 

- Рівненськиій відокремлений підрозділ ГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту - Суковата Людмила Дмитрівна

- Переяслав-Хмельницький відокремлений підрозділ ГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту - Ковальська Анелія Віталіївна

Термін дії проекту:  01.01.2018 р. -  31.12.2020р.

Організатор програми сприяння "Заходи на благо жертв націонал-соціалізму":

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 105 000 Євро

Мета проекту: Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові та Переяслав-Хмельницькому із залученням їхніх родичів та волонтерської молоді.

Опис проекту: Проект має охопити щонайменше 60 маломобільних, переважно одиноких осіб та 140 мобільних жертв нацизму. Заходи проекту у кожному регіоні спрямовані на наступне: 

- покращення гігієничного та психоемоційного стану, а також забезпечення 60-ти маломобільних осіб у відповідності до потреб шляхом надання професійної медичної та соціальної допомоги на дому;

- надання можливості 60-ти жертвам нацизму участі у соціальному житті та практичної допомоги у побуті шляхом організації відвідань на дому "кафе Теплий дім" за участі мобільних жертв нацизму та волонтерів;

- уможливити для 140 мобільних жертв нацизму їхне суспільне визнання та участь у соціальному та культурному житті шляхом проведення культурних заходів та екскурсій;

- протидіяти соціальній ізоляції жертв нацизму та задовольнити їхню потребу у визнанні та у передачі свого досвіду шляхом проведення культурних заходів за участі представників різних поколінь та волонтерської молоді;

- організація та проведення щомісячних тренінгів з догляду за людьми похилого віку, в яких беруть участь волонтери та родичі жертв нацизму, психологічних тренінгів для співробітників проекту, волонтерів та родичів жертв нацизму.

З метою розвитку діалогу поколінь до вищенаведених заходів залучаються щонайменше 15 молодих волонтерів у кожному регіоні. 

Реалізація проекту: 

м. Здолбунів Рівненської області. 

Закінчився перший рік реалізації проекту "Служба медико-соціальної допомоги  на дому, організація зустрічей  та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові  і  Переяслав –Хмельницькому", що реалізовується у  м. Здолбунів  та фінансується німецьким Фондом "Пам'ять, відповідальність, майбутнє". 

Члени цільової групи проекту отримали комплекс соціальної, медичної,  психологічної, правової допомоги. Так як цільова група проекту, включає людей похилого віку, які мають чимало хронічних захворювань, їм постійно надавалася медична та соціальна  допомога. За призначенням дільничних лікарів,  здійснювався гігієнічний, патронажний догляд, проводилися вимірювання артеріального тиску, рівня цукру в крові, робились електрокардіограми серця, надавалися різні консультації.  Здійснювалися профілактичні та реабілітаційні заходи. 

Так протягом року було здійснено медичним фахівцем 730 відвідувань, соціальним - 776 . Перукарем надано 184 консультації по вибору стрижки та догляду за волоссям.

Забезпечувалися умови для активного способу життя підопічних.  Проводилися соціально-культурні заходи, направлені на організацію їх дозвілля, подолання самотності та соціальної ізоляції. Під час проведення зустрічей вони мали можливість поспілкуватись, зустрітись з цікавими людьми. Це і "Андріївські вечорниці", майстер-клас від Людмили Нагорної  "Робота з аксесуарами", зустрічі з представниками Пенсійного Фонду, майстер-клас по в’язанню Денисюк М.П. та ін.  Так протягом року відбулось   24 зустрічі у Центрі, де  взяли участь 364 чол.

Членам цільової групи надавалася також  і психологічна допомога за участю психологів-практиків, в рамках якої проводились психологічні тренінги. Були проведені  тренінги на теми: "Як побороти самотність та нудьгу", "Методи активізації психофізичних ресурсів суб’єкта волонтерської діяльності", "Толерантність у людських стосунках", "Психотравматичні події у житті людини: симптоми, вплив та техніки зцілення" та інші.   На тренінгах наші підопічні  дізналися багато нового, напрацювали необхідні практичні навики. Досвід,  який був отриманий на тренінгах   вважають  надзвичайно  цінним.   Протягом року проведено 16 тренінгів, з них -  10 психологічного напрямку, у яких взяли участь 203 чол.  

Тренінги з медичного напряму проводились кваліфікованим медичним спеціалістом, на яких члени цільової групи отримували не тільки поради,  а й практичні навики. Змістовно та цікаво проведені були тренінги  на теми: "Імунотерапія в практиці лікування хвороб людей похилого віку", "Медична реформа в Україні: як нас лікуватимуть завтра?", "Невідкладна допомога при серцевих та гіпертонічних нападах" та ін. Проведено  6 – взяли участь  117 чол. 

Реалізація проекту впливає також і на молодих учасників, розширює їхній світогляд, формуючи адекватну оцінку подій минулого та толерантне ставлення до літніх людей. Але найбільше старшим людям   потрібне просте людське   спілкування. Вони надзвичайно надихаються тим, що нарешті безпечно можуть розповісти історію свого життя і бути почутими. Літні люди згадують  важкі моменти свого дитинства та родини під час Другої світової війни, розповідають про те, що допомогло їм вижити. Такі заходи важливі у вихованні поваги до старшого покоління, а також дають змогу літнім людям відчути свою значимість, знати, що їхній життєвий досвід цінується молодшим поколінням. У  кафе "Теплий дім" проведено 36 зустрічей ,  у яких взяли участь 144  чол. 

Одним із напрямків реалізації проекту було  проведення  екскурсій по історичних місцях України. Протягом року члени цільової групи та волонтери побували у м. Коломия Івано-Франківської області де відвідали Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського  - першого на теренах Західної України музею українського мистецтва, де знаходиться цінна й рідкісна спадщина краю.  Побували також у єдиному в світі музеї  писанкового розпису. Була організована поїздка у  м. Жовква Львівської області.  Жовква-середньовічне місто , якому в 1994 році надано  статус Державного історико-архітектурного заповідника. Він налічує 55 пам'яток світового, національного та регіонального значення. З 1998 року м.Жовква є претендентом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Екскурсія у м. Бердичів Житомирської області  була надзвичайно цікавою. Відвідали історичну пам'ятку - монастир Босих Кармелітів,  пам'ятку архітектури – костел Святої Варвари  у якому 14 березня 1850 року вінчався великий французький письменник  Оноре де Бальзак  із  графинею Евеліною Ганською,  побували у музеї єврейства.

Проведено було 3 екскурсії, у яких взяли участь 156 чол.  

Протягом року на сторінках газет було надруковано 7 статей, щодо ходу реалізації проекту.

Сайти на яких була розміщена інформація стосовно реалізації проекту у м. Здолбунів:

1. http://newlife.rv.ua/holovna/9-різне/6384-реалізацію-проекту-розпочато.html

2. http://newlife.rv.ua/holovna/9-різне/6221-проект-успішно-реалізовано.html 

3. http://newlife.rv.ua/holovna/9-різне/6486-пам’ятати-і-не-допустити-повторення.html

4. http://newlife.rv.ua/holovna/9-різне/6624-пережила-німецьку-неволю-і-три-голодомори….html

5. http://retrorivne.com.ua/notatki-z-podorozhi-lvivshhinoju-jak-stati-turistichno-privablivim-mistom

6. http://newlife.rv.ua/holovna/9-різне/6792-у-кожного-своя-доля.html

joomlamodniyportal.ru  

м. Переяслав-Хмельницький Київської області

Завершився перший рік реалізації проекту Громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» «Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові та в Переяславі-Хмельницькому», який реалізується в місті Переяслав-Хмельницький. Проект фінансується Німецьким фондом «Пам'ять, відповідальність і майбутнє».

Учасниками проекту стали 100 представників із категорії «жертви-нацизму» та «діти війни». Створено дві цільові групи: мобільна (70 осіб) та маломобільна (30 осіб).

Цей проект - головний і значимий проект у житті жертв націонал-соціалізму нашого регіону.

Основний напрямок реалізації проекту – медико-соціальна допомога. Протягом 2018 року проводилися медичні обстеження та медичний супровід членів цільової групи. Надавалася консультативна медична допомога Протягом 2018 року у рамках медико-соціальної допомоги було здійснено:

  • фахівцем з надання медичної допомоги 738 відвідувань членів цільової групи;
  • фахівцем з надання соціальної допомоги 734 відвідування членів цільової групи;
  • надання консультативної допомоги перукарем 185 осіб.

Члени цільової групи протягом дії проекту отримали засоби гігієни на суму 55 058 тис. грн.  

 

Зустрічі в центрі – одна з найпопулярніших серед членів мобільної цільової групи послуг. Спілкування з однолітками, містянами, а особливо з представниками молодого покоління – це запорука життєвої активності наших підопічних, проблемами яких щонайчастіше є самотність та соціальна ізоляція. Учасники проекту зустрічалися з представниками влади, працівниками фондів, артистами, поетами, бандуристами, народними майстринями, художниками, лікарями, народними цілителями тощо. У звітному періоді вони мали можливість спілкуватися з міським головою Тарасом Костіним, його заступником Валентиною Губенко, генеральним директором центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів Раїсою Головановою, які завжди давали вичерпні відповіді на запитання членів ЦГ, сприяли реалізації проекту. Зустрічі в клубі «Пам'ять серця» відбувалися за участю Народного ансамблю «Весняний подих», учасників художньої самодіяльності закладів культури та освіти міста. Свою творчість на зустрічах часто представляла переяславська майстриня Ніна Лазенко (дружина колишнього в’язня, нині уже покійного, Григорія Лазенка). Упродовж 2018 року   було проведено 26 зустрічей.   На заходах були присутні 715 учасників.

 

Соціалізації членів цільової групи сприяла також їхня участь у загальноміських дійствах, зустрічах з німецькими партнерами та молоддю, яка кожного року стає учасниками міжнародних проектів. Подібні заходи покращують якість життя тих підопічних, які ще сповнені життєвої енергії, прагнуть до діалогу з соціумом, мають бажання поділитися життєвим досвідом. Їхня поведінка стає взірцем для наслідування для представників старшого покоління навзагал, що поступово формуватиме в регіоні, зокрема, та в Україні в цілому нову модель старості.  Фахівцями у галузі медицини та психології було проведено 16 тренінгів, у тому числі 4 квартальні для волонтерів. У тренінгах взяло участь 390 осіб.

 

Варто вказати на високу ефективність проведених тренінгів. Як результат - підвищився рівень соціо-комунікативних та медичних навичок членів цільової групи, що призвело до зростання якості їхнього психоемоційного стану, сприяло збереженню повноцінної життєдіяльності, а в майбутньому позитивно вплине на тривалість та наповненість життя підопічних проекту. Велике значення для волонтерів проекту, мали квартальні тренінги. Вони проаналізували особливості волонтерської місії; обґрунтували соціальну мотивацію волонтера; усвідомили власні моральні, психологічні та фізичні труднощі у здійсненні волонтерської діяльності; розкрили способи відновлення волонтерами власного психоемоційного стану і психофізичного самопочуття.

 

Відрадою для маломобільних членів цільової групи стали зустрічі за домашніми адресами. У ці теплі години спілкування підопічні проекту, які фактично опинилися в повній соціальній ізоляції, спроможні знову усвідомити свою значимість і потрібність іншим, відчути душевну турботу та опіку. Протягом періоду реалізації проекту працювала група самодопомоги, яка разом з працівниками проекту та волонтерами брала участь у зустрічах за домашніми адресами в «Кафе «Теплий дім». За рік було організовано і проведено 36 зустрічей. У їх проведенні взяло участь 165 учасників.

 

У роботі проекту беруть участь 32 волонтери з числа студентів філологічного факультету Переяслав-Хмельницького державного університету ім. Г. Сковороди та учнів місцевих шкіл, а також із числа родичів жертв нацизму. Прикладом є робота волонтерів старшого покоління Лариси Шульги, Світлани Куцан, Любові Тенетко, Антоніни Шпитальової. Особливої подяки заслуговує робота волонтера Ярослави Юхименко. Музикант за фахом, вона проводить репетиції з учасниками проекту, які захоплюються музикою і співом. Організовує їхні виступи на зустрічах. З 1 січня січня 2018 року в роботі проекту брав участь волонтер Німецької організації (Берлін) «Акція спокути - служба справі миру» Карл Лойшнер. У вересні 2018 року до роботи в проекті приєднався також Антон Зальфнер. Це вже 4-тий волонтер цієї організації, який працює в наших проектах. Волонтери проекту протягом року були активними помічниками членів цільових груп. Вони надавали різноманітну допомогу на присадибних ділянках, в будинках та квартирах. В зимові місяці розчищали подвір’я від снігу.

 

Такий вид допомоги, як організація екскурсій та поїздок, користувався неабиякою популярністю серед тих членів цільової групи, які ще сповнені життєвої енергії і прагнуть постійно емоційно збагачуватися, розширювати свій кругозір. Незабутнє враження на них справили поїздки в Національний театр опери і балету (м. Київ), Національний Шевченківський заповідник (м.Канев), на вистави та концерти. Відвідини музеїв, театрів, концертів – усе це духовно зцілювало підопічних проекту, налаштовувало на нові життєві звершення. Всього було проведено 5 таких заходів. Кількість учасників - 158 осіб.

 

Сайти на яких була розміщена інформація стосовно реалізації проекту у м. Переяслав-Хмельницький:

1. На Київщині розпочато реалізацію проекту ГО «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність»

2. В Будинку освіти відбулася зустріч в рамках проекту «Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля жертв націонал-соціалізму у Переяславі-Хмельницькому»

3. Колишні остарбайтери провели зустріч в клубі «Пам’ять серця»

4. На Київщині вшанували загиблих та живих в’язнів концтаборів нацистів в роки Другої світової війни (Фоторепортаж)

5. В Переяслав-Хмельницькому клубі «Пам’ять серця» відбулася зустріч з нагоди Дня пам’яті і примирення та з нагоди Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

6. Дню Конституції України присвячується…

7. До Дня незалежності нашої держави

8. Новорічне свято в клубі «Пам'ять серця»

joomlamodniyportal.ru