1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота трав. 18

PDF Друк e-mail

 

24-Fotowettbewerb-2013 RU

pulverfabrik


Назва проекту:  "Розробка двомовного інтернет-сайту та 3D туру по музею "Родинна пам'ять", Шостка Україна"

Виконавець проекту: Секретаріат Правління Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту: Даниленко (Сочка) Любов Іванівна

Термін дії проекту: 01.03.2019 – 29.02.2020

Організатор програми сприяння "Критичне осмислення історії":

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 27 947, 00 Євро

Мета проекту: створення двомовного інтернет-сайту та 3D туру по музею "Родинна пам'ять", Шостка Україна для надання можливості доступу широкої аудиторії як в Україні так і за кордоном ознайомитися з експозицією музею "Родинна пам'ять!, документами, фото та іншими експонатами, які там представлені, а також матеріалами, зібраними в процесі створення музею, які не увійшли до експозиції.

Партнери проекту: Шосткінська міська рада; Краєзнавчий музей міста Шостка; Спілка "Документальний центр дослідження історії порохового заводу Лібенау", м.Ліібенау, ФРН.

Науковий супровід проекту: Інститут історії України Національної академії наук України.

Опис проекту:  

У 2015 році в Шостці було відкрито меморіально-освітній комплекс «Родинна пам’ять». Музей розповідає про невійськовий бік Другої світової війни: про Голокост, військовополонених, в'язнів сталінських і нацистських концтаборів, людей, вивезених на примусову роботу до Німеччини. Проектом передбачається створення двомовного українсько-англійського сайту меморіального музею «Родинна пам’ять» та віртуального туру по експозиції музею, де планується розмістити для ознайомлення та вивчення експонати музею (796 фото і документів), представлені в експозиції та додатково матеріали, які були зібрані під час підготовчої роботи. Це, у першу чергу, архівні матеріали, відеоінтерв’ю зі свідками, рукописи спогадів. Місто Шостка знаходиться на Північному Сході України, далеко від індустріальних центрів і туристичних маршрутів, що суттєво зменшує кількість потенційних відвідувачів музею, які фізично можуть приїхати до Шостки. Створення двомовного сайту і віртуального туру дасть можливість значно розширити кількість людей (з України та за її межами), які зможуть ознайомитися з унікальною експозицією, її художнім рішенням (автор відомий художник, народний художник України Анатолій Гайдамака) та матеріалами музею.

Цільова аудиторія сайту включатиме усі вікові категорії, як місцевих жителів, так і іноземців. Це люди, які цікавляться історією, подорожують, шукають матеріали для наукових досліджень, історії свого родоводу тощо.

8 вересня у Шостці відбулася презентація сайту та 3-D туру по меморіально-освітньому комплексу «Родинна пам’ять», відкритому для відвідувачів у жовтні 2015 року. Міський голова Шостки Микола Нога відзначив високий технічний рівень продукту та важливість його для регіону. Президент ГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність» Ігор Лушніков підкреслив унікальність зібраних матеріалів, до яких тепер є доступ з будь-якого куточку світу, у тім числі англійською мовою. Загалом на сайті розміщено понад 2 тисячі фотоматеріалів та документів, пов’язаних з історією XX століття у Шостці, упорядковано близько півсотні біографій.

Кожен відвідувач туру може роздивитися будівлю музею зовні та експозицію всередині, самостійно за власним маршрутом обійти всі приміщення, роздивитися все експонати, і за бажанням прочитати будь-який документ, роздивитися фото, дізнатися історичну інформацію на обрану тему, за допомогою точок доступу перейти на відповідну сторінку сайту, де розміщена вичерпна інформація.

Технічним партнером виступила рекламна компанія «Радуга», яка створила продукт за сучасними стандартами, забезпечивши можливість огляду туру у режимі віртуальної реальності. За науковий супровід проекту відповідала Тетяна Пастушенко, яка наголосила на тому, що на сайті передбачена перспектива розвитку, тобто можна розміщати нові біографічні та історичні матеріали. Перші відгуки від родин вже дозволили поповнити експозицію новими рідкісними фотографіями.

Проект фінансувався за кошти німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє», який опікується збереженням пам’яті про колишніх жертв нацизму.

https://shostkamuseum.com.ua/

joomlamodniyportal.ru