Програма підтримки
"Медико-соціальна допомога жертвам нацистських переслідувань"
Міжнародна громадська організація «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», м. Київ, оголошує у 2014 році конкурс проектів за програмою підтримки «Медико-соціальна допомога жертвам нацистських переслідувань».
Програма направлена на здійснення заходів щодо надання медичної, соціальної та/або психологічної допомоги жертвам нацистських переслідувань, особливо тяжко хворим, мало- та немобільним, самотнім людям, організації клубів зустрічей колишніх жертв нацистських переслідувань з метою покращення якості їх життя, морально-психологічного стану, подолання соціальної ізоляції та залучення до активного життя.
Міжнародна громадська організація «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» вважає, що люди, які перенесли тяжкі випробування та страждання, мають право на покращення якості життя, соціальну, медичну, психологічну допомогу та можуть відігравати важливу роль в житті суспільства з виховання майбутніх поколінь у дусі патріотизму, протидії неофашизму та будь-яких інших проявів тоталітаризму, спонукати молодь до активної допомоги літним людям, засвоєння їх життєвого досвіду для передачі наступним поколінням.
I. Цілі програми підтримки
1. Надання медичної, соціальної або психологічної допомоги жертвам нацистських переслідувань.
2. Підвищення якості життя та морально-психологічного стану осіб похилого віку – жертв нацистських переслідувань, військовополонених, визнання суспільством їх ролі та життєвого досвіду.
3. Виховання у молодого покоління шанобливого ставлення, поваги до жертв нацистських переслідувань.
II. Хто може подавати заявку?
До участі у конкурсі запрошуються громадські, недержавні, релігійні організації і установи, що працюють в Україні в інтересах літніх людей та зайняті соціальною та/або культурно-просвітницькою діяльністю (бажано такою, що охоплює різні покоління людей), а також такі, що співпрацюють з громадськими об’єднаннями.
III. Цільова група
Основною цільовою групою є особи, які в роки Другої Світової війни та Великої Вітчизняної війни постраждали від нацистських переслідувань, а також ветерани війни та жертви війни, що підтверджується відповідним статусом.
IV. Які проекти можуть отримати фінансову підтримку?
Фінансова підтримка надається недержавним організаціям та установам на проекти, які спрямовані на поліпшення якості життя представників цільової групи, покращення їх стану здоров’я, подолання почуття самотності та соціальної ізоляції самотніх людей похилого віку шляхом надання медико-соціальної та психологічної допомоги, розвитку волонтерського руху, діалогу між різними поколіннями людей з метою підвищення соціального статусу жертв нацистських переслідувань, суспільне визнання їх досвіду та життєвих досягнень.
Основні напрями програми підтримки:
- надання медичної допомоги, забезпечення медикаментами та медичними/реабілітаційними засобами;
- організація заходів щодо допомоги тяжкохворим/мало- та немобільним людям похилого віку, інвалідам;
- надання побутової та соціальної допомоги, підтримання гігієнічного стану;
- надання юридичної та психологічної допомоги;
- організація дозвілля (екскурсії, походи в театр, святкування урочистих дат);
- організація клубів-зустрічей, гуртків за інтересами, тренінгів та семінарів для жертв нацистських переслідувань та їхніх родичів;
- залучення молодого покоління до Діалогу та створення волонтерських груп з числа учнів старших класів та студентів ВНЗ для участі у цільових заходах;
- створення груп волонтерського руху (груп взаємодопомоги) з числа мобільних представників жертв нацизму або людей похилого віку для підтримки мало- та немобільних членів цільової групи.
Увага! Передбачена проектами медична, соціальна або психологічна допомога повинна здійснюватися кваліфікованими спеціалістами у відповідній галузі.
Разом з тим бажана участь у проекті ініціативних громадян, працівників державних та муніципальних закладів, а також зацікавлених членів неурядових організацій.
V. Критерії щодо надання фінансової допомоги
Заявки на одержання коштів по програмі підтримки затверджуються відповідно до Принципів діяльності Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" по підтримці проектів.
Затвердження проектів відбувається на конкурсній основі.
Заявки на одержання коштів по програмі підтримки розглядатимуться за такими критеріями:
1) відповідність вимогам та тематиці програми;
2) обґрунтування необхідності та актуальності запланованих заходів (робочий план повинен відповідати змісту проекту та місцевим умовам);
3) наявність економічно доцільного та обґрунтованого бюджету проекту;
4) проект повинен бути спрямований на вищеназвану цільову аудиторію, яка у зв’язку з тривалістю проекту повинна оновлюватися (якщо після затвердження проекту кількість представників цільової групи не буде відповідати зазначеній у затвердженій Заявці, фінансування проекту буде зменшено у відповідності з їх реальною кількістю за наданими документами;);
5) проект повинен бути спрямований, в першу чергу, на людей з особливими потребами (мало- та немобільних людей, самотніх, інвалідів, які потребують спеціального піклування).
6) проект повинен заохочувати до його реалізації волонтерів: людей похилого віку та молодь, проте виконавець проекту повинен мати у штаті професійного соціального працівника, який буде куратором для волонтерів, за необхідності, прийме своєчасне рішення про залучення фахівців з соціальних та/або медичних закладів;
7) максимальна тривалість реалізації проекту – 2 роки;
8) в залежності від обсягу, тривалості та масштабу запланованих заходів обсяг фінансування проекту не повинен перевищувати 240 000,00 грн. на 12 місяців.
9) перевага надається проектам з частковим фінансуванням за рахунок власних коштів учасника конкурсу або коштів третьої сторони, залученої учасником до реалізації проекту.
VI. Процедура подачі Заявок та прийняття рішень за ними.
Для отримання фінансової підтримки необхідно заповнити бланк Заявки за новою формою (www.toleranz.org.ua).
Заповнені Заявки встановленої форми можна подавати особисто, надсилати поштою або через кур’єрську службу за адресою:
МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"
вул. Фрунзе, 15, м. Київ, 04655 МСП.
Кінцевий термін подання Заявки та усіх необхідних документів
31 березня 2014 року (за поштовим штемпелем).
Подані документи розглядає конкурсна комісія, рішення щодо виділення коштів приймає виключно Правління Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».
Про прийняті рішення по поданим Заявкам Правління письмово повідомляє учасника конкурсу проектів. У разі відхилення проекту причина не пояснюється. Надіслані документи поверненню не підлягають.
Початок реалізації проектів – червень 2014 року.
Надання консультативної допомоги здійснюється працівниками Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».
Контакти: (044) 462-48-22(21)
(044) 462-50-11(09)
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
www.toleranz.org.ua
СКАЧАТИ БЮДЖЕТ (мед.-соц.допомога).
СКАЧАТИ РОБОЧИЙ ПЛАН (мед.-соц.допомога).
Президент І.М. Лушніков
Останні новини
- 24.05.2021: Додаткові послуги
- 09.09.2020: у Шостці відбулася презентація сайту та 3-D туру по меморіально-освітньому комплексу «Родинна пам’ять»
- 20.02.2020 НАДАННЯ ДОПОМОГИ ВІД СПІЛКИ КОНТАКТИ
- 04.02.2020 КОЛИШНІ РАДЯНСЬКІ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНІ
- 03.01.2019: Програма медичної допомоги жертвам нацистських переслідувань