1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя вер. 08

PDF Друк e-mail

Програма підтримки

"Медико-соціальна допомога жертвам нацистських переслідувань"

Програма надання медико-соціальної допомоги жертвам нацистських переслідувань направлена на здійснення заходів щодо надання медичної, соціальної та/або психологічної допомоги жертвам нацистських переслідувань,  самотнім, особливо тяжко хворим літнім людям, організації клубів зустрічей колишніх жертв нацистських переслідувань з метою покращення якості їх життя, морально-психологічного стану, подолання соціальної ізоляції та залучення до активного життя.

Міжнародна громадська організація «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» вважає, що люди, які перенесли тяжкі випробування та страждання, мають право на покращення якості життя, соціальну, медичну, психологічну допомогу та можуть відігравати важливу роль в житті суспільства по вихованню майбутніх поколінь у дусі патріотизму, протидії неофашизму та будь-яких інших проявів тоталітаризму, спонукати молодь до активної допомоги літним людям, засвоєння їх життєвого досвіду для передачі наступним поколінням. 

I. Цілі програми підтримки

1. Надання медичної, соціальної або психологічної допомоги жертвам нацистських переслідувань.

2. Підвищення якості життя та морально-психологічного стану осіб похилого віку – жертв нацистських переслідувань, визнання суспільством їх ролі та життєвого досвіду.

3. Виховання у молодого покоління шанобливого ставлення, поваги до жертв нацистських переслідувань. 

II. Хто може подавати заявку?

Запрошуються для участі в реалізації гуманітарних проектів громадські, недержавні, релігійні організації і установи, що працюють в Україні в інтересах літніх людей та зайняті соціальною та/або культурно-просвітницькою діяльністю (бажано такою, що охоплює різні покоління людей), а також такі, що співпрацюють з громадськими об’єднаннями. 

III. Цільова група

Основною цільовою групою є жертви нацистських переслідувань, які мають відповідний статус або підтверджуючі документи щодо перебування у концентраційних таборах, гетто, на примусових роботах за межами України у роки Другої світової війни, колишні радянські військовополонені, діти, народжені у неволі. 

IV. На які проекти можуть надаватися кошти?

Кошти надаються недержавним організаціям та установам на проекти, які спрямовані на поліпшення якості життя жертв нацистських переслідувань,  покращення їх стану здоров’я, подолання почуття самотності та соціальної ізоляції самотніх людей похилого віку шляхом надання медико-соціальної та психологічної допомоги, розвитку волонтерського руху серед молоді, діалогу між різними поколіннями людей з метою підвищення соціального статусу жертв нацистських переслідувань, суспільне визнання їх досвіду та життєвих досягнень.

Основні напрями програми підтримки:

  • надання медичної допомоги, забезпечення медикаментами та медичними засобами;
  • організація заходів по догляду за тяжко хворими людьми похилого віку, інвалідами;
  • надання побутової та соціальної допомоги, підтримання гігієнічного стану;
  • надання юридичної та психологічної допомоги;
  • організація клубів-зустрічей жертв нацистських переслідувань за участю молодого покоління, де молоді та літні люди дискутують, обмінюються досвідом та ближче знайомляться один з одним;
  • підвищення громадської активності осіб похилого віку шляхом розвитку волонтерського руху.

 Увага!

Конкурс на одержання коштів по програмі підтримки «Медико-соціальна допомога жертвам нацистських переслідувань» оголошується на початку календарного року.

Заявки на одержання коштів по програмі підтримки затверджуються відповідно до Принципів діяльності Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" по підтримці проектів.

Затвердження проектів відбувається на конкурсній основі.

Слідкуйте за нашими оголошеннями!