1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер лип. 25

PDF Друк e-mail

Організація: Чернівецький місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 18-МЕД-13

Керівник проекту: Клевчук Ольга Дмитрівна

Назва проекту: "Соціальний центр "Опіка" для жертв війн і тоталітаризму"

Термін дії проекту: 01.06.2013 - 01.06.2014

Кошти організатора програми: 240 000,00 грн.

Цільова група: 135 осіб 

Опис проекту: Розпочинаючи  новий проект «Соціальний центр «Опіка» для жертв війн і  тоталітаризму»,  спеціалістами осередку була проаналізована  робота  по реалізації  програми в 2010-2013 роках. Головою осередку Клевчук О.Д.  05.06.2013року був проведений круглий стіл за участю спеціалістів та підопічних  Фонду. Кожен  з учасників міг прозвітувати, розповісти про позитивні моменти та досягнення в реалізації проекту, внести пропозиції  по забезпеченню надання якісної соціальної та медичної допомоги в наступному проекті . Разом з тим були проаналізовані індивідуальні плани догляду за підопічними.

Свою роботу  спеціалісти осередку розпочали зі складання списків цільової групи проекту. Списки підопічних були оновлені на 25 процентів за рахунок підбору нових підопічних, які потребують допомоги. 

Дбаючи про  здоров’я  підопічних осередком проводяться зустрічі із спеціалістами мережі аптечних закладів. Так, аптека «Крамниця здоров’я»  провела зустріч за темою «Здоров’я – це модно». Провідним спеціалістом  І.Василовою проведений екскурс полицями крамниці , особливу увагу було приділено  товарам для людей хворих на діабет, органи черевної порожнини, опорно-рухового апарату. Присутнім розказували , демонстрували нові види  лікарських засобів. Також їх пригостили солодощами та чаями  на основі стевії та інших замінників цукру.

Соціально-побутову допомогу на дому отримують особи з числа інвалідів, та ті, які втратили здатність до самообслуговування. Допомога надається згідно затвердженого переліку та індивідуальних планів догляду, що сприяє більш повному задоволенню потреб підопічних, покращенню якості надання допомоги. Підопічні користуються послугами пральні, отримують матеріальну допомогу (продукти харчування, миючі засоби та засоби догляду), їм надається і гуманітарна (продукти харчування, одяг) та транспортна допомога.

Так як цільова група проекту включає людей похилого віку, які мають чимало хронічних захворювань, їм надається медична допомога. Спеціалісти проекту здійснюють гігієнічний, патронажний догляд, за призначенням дільничних лікарів обслуговують стаціонари на дому. Кваліфікований медичний працівник здійснює медичний огляд, вимірює артеріальний тиск, рівень цукру в крові, робить електрокардіограму серця, надає консультацію. Здійснюються профілактичні та реабілітаційні заходи (масаж, ЛФК, фізіотерапевтичні процедури, заняття на тренажерах та ін.). За рецептами лікарів цільова група отримує ліки. Реалізуються програми «Гіпертонік», «Діабетик», «Окуляри», «Рухова активність», згідно яких підопічні отримують тонометри, глюкометри, окуляри, засоби пересування, а також відповідні рекомендації. В разі потреби вони мають можливість користуватись протипролежневим матрацом. Постійно прослідковується ефективність реабілітаційних заходів. Встановлено, що всі ці заходи дають можливість скоротити прийом медикаментів, що дуже важливо для людей похилого віку.

Забезпечуються умови для активного способу життя підопічних. Центр «Опіка» стає центром їх соціальної активності. Здійснюються соціально-культурні заходи, направлені на організацію їх дозвілля, подолання самотності та соціальної ізоляції.

Фотогалерея: