1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер лип. 25

PDF Друк e-mail

Організація: Рівненський місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 01-МЕД-10

Керівник проекту: Суковата Людмила Дмитрівна

Назва проекту: "Медико-соціальне обслуговування жертв рабської і примусової праці націонал-соціалізму та колишніх радянських військовополонених"

Термін дії проекту: 01.05.2010 - 01.05.2011

Кошти організатора програми: 230 000,00 грн.

Цільова група: 40 осіб

Опис проекту:

На даний час на території Здолбунівського району здійснюється реалізація проекту «Медико-соціальне обслуговування жертв рабської і примусової праці націонал-соціалізм, та колишніх радянських військовополонених», в межах якого надається безкоштовна медична та соціальна допомога 40 жертвам націонал-соціалізму. Головна мета даного проекту – покращення життєвих умов даної цільової групи, впровадження даної структури в галузі догляду за літніми людьми, досягнення змін у свідомості суспільства.

Згідно графіку відвідування осіб, щомісячно кожному надається медична, соціальна допомога в побуті, з увагою до них, з розумінням, як до людей які пережили страшні роки війни. Цим самим «забуті» тривалий час жертви націонал-соціалізму отримують також психологічну допомогу. П'ять чоловік були оздоровлені в обласному госпіталі для інвалідів ВВ війни смт.Клевань Рівненської обл. Троє осіб, що потребують офтальмологічну операцію, отримали медичну допомогу.

До реалізації даного проекту залучається молодь. Спільно з районною бібліотекою проводяться вечори-зустрічі молоді з учасниками ВВ війни, жертвами націонал-соціалізму. Так проведені уже вечори-зустрічі «Тих днів не змовкне слава» та «Згадуємо про далеку ту війну».

До Дня Незалежності України та Міжнародного Дня людини похилого віку всі жертви націонал-соціалізму, що обслуговуються згідно списку в межах реалізації проекту, отримали поздоровлення та продуктові пакети.

У вересні спільно з територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) були проведені курси по наданню першої допомоги для соціальних працівників, родичів осіб, що потребують постійного догляду та волонтерів.

Огляд перебігу проекту публікується на сторінках районної газети «Нове життя»

Голова Рівненського осередку МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність" - Суковата Л.Д.

4 листопада - Спільно з Рівненським обласним осередком Міжнародного фонду "Взаєморозуміння і толерантність" (голова осередку Суковата Л.Д.) працівники ЦРБ провели тематичний вечір "Пам’ять серця", присвячений 66-ій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. На вечір були запрошені учасники війни Береза Юрій Данилович і Копіков Олексій Михайлович, які поділилися цікавими спогадами з учнями 10 класу ЗОШ №6 про воєнне лихоліття, яке вони пережили. Пісні воєнних років тісно переплелися із віршами і розповідями про події Великої Вітчизняної війни ведучих вечора Жив’юк С.О. і Пилипчук Н.А. В читальному залі ЦРБ бібліотекарі підготували книжково-ілюстративну виставку "Подвиг, освячений битвами ратними".

Рівненським обласним осередком МГО МФ "Взаєморозуміння і толерантність" спільно з районною бібліотекою для студентів професійно-технічного ліцею залізничників був проведений літературно-музичний вечір "Велика Вітчизняна - пам"ять поколінь" до 66 річниці Великої Перемоги. Виступи ведучих заходу перепліталися з віршами про Велику Вітчизняну війну, які читали студенти ліцею. На свято був запрошений ветеран ВВ війни Пономарцев Микола Якович., який поділився з присутніми своїми спогадами про фронтові дороги, якими довелося пройти, про велику рану, яку залишила війна в душах людей.
Для присутніх була підготовлена книжково-ілюстративна виставка "Вклонімося величним тим боям".

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru