1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер лип. 25

PDF Друк e-mail

Назва проекту: "Правова приймальня Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність"

Виконавець проекту: Секретаріат Правління Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту: Пушина Наталія Львівна

Назва проекту: "Правова приймальня Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність"

Місце втілення проекту: Запорізький місцевий осередок, Кримський місцевий осередок, Рівненській місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Термін дії проекту: 01.02.2013 - 31.12.2013

Кошти організатора програми: 279 572, 18 грн.

Цільова група: жертви нацистських переслідувань, ветерани і жертви війни, військових конфліктів, тоталітарних режимів 

Інноваційність та оригінальність Проекту: надання особам цільової аудиторії за місцем проживання на базі місцевих осередків отримувати кваліфіковані безоплатні юридичні консультацій та інформацію з питань пенсійного, пільгового законодавства й загально-правових питань шляхом індивідуального прийому, підвищення рівня правових знань під час семінарів і тренінгів. 

Опис Проекту: робота правової приймальні організовуються працівниками Міжнародної громадської організації “Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність” та/або залученими фахівцями на базі задіяного у Проекті місцевого осередку та включає організацію прийому осіб цільової аудиторії, вивчення питань їх звернення  за результатами вивчення надання компетентної консультації.

Правові питання, з яких можуть надаватися консультації:

Питання пенсійного та пільгового законодавства:

- порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, інших спеціальних Законів (звернення за пенсією, підготовка та подання документів для призначення пенсії, їх перерахунків);

 - пенсійне забезпечення громадян згідно із Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” № 3668-VI, який набрав чинності з 01.11.2011;

 - зміни щодо пенсійного віку. Компенсатор більш пізнього виходу на пенсію. Право на пенсію за старими нормами. Пенсійний вік за спеціальними законами;

 - новий порядок обчислення страхового стажу, стажу згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення” при призначенні пенсії за віком, по інвалідності, по втраті годувальника, а також при призначенні пенсій за спеціальними законами;

 - зміни в частині визначення заробітку для призначення пенсій (мінімальна, максимальна величина нарахування);

- право на перерахунок пенсій, особливості перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, виплата пенсій;

 - пільги громадянам згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 № 3551, “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” від 16.12.1993 № 3721, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 № 796, “Про жертв нацистських переслідувань” від 23.03.2000 №1584.

Загально-правові  питання:

- правове регулювання особистих немайнових та майнових відносин між суб’єктами шлюбно-сімейних правовідносин;

- щодо Положення ЦПК України, які регулюють наказне провадження за заявою про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, у світлі зобов’язань держави щодо захисту прав споживача і прав людини;

- оформлення спадщини. Порядок оформлення спадщини. Місце відкриття спадщини. Право на спадкування. Строки для прийняття спадщини. Відмова від прийняття спадщини;

 - складання, зміни або скасування заповітів. Роз’яснення підстав;

 - порядок поновлення актових записів цивільного стану. Порядок подання заяв про поновлення актових записів цивільного стану;

 - надання правової допомоги у  цивільних та сімейних справах;

 - регулювання трудових відносин (особливості прийому на роботу та звільнення пенсіонерів), земельних відносин, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Інформування громадськості про початок та перебіг Проекту здійснюється через міські та обласні газети, радіо, телебачення місцевими осередками на базі яких втілюється Проект, а також секретаріатом Правління Міжнародної громадської організації “Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність”. Інформування осіб цільової аудиторії – здійснюється місцевими осередками на базі яких втілюється Проект, з залученням інших громадських організацій.

Моніторинг Проекту: за період з 01.02.2013р. – 01.08.2013р. за результатами моніторингу Проекту “Правова приймальня Міжнародної громадської організації “Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність” 568 осіб цільової групи одержали кваліфіковані консультації фахівців, що працюють у Правових приймальнях (Кримська ПП – 148, Запорізька ПП – 345, Рівненська ПП – 75).

За аналізом звернень особи цільової аудиторії найчастіше звертаються до Правових приймалень з питаннями регулювання майнових і немайнових відносин, спадщини, заповітів, сімейних справ, трудових та земельних відносин, надбавок і підвищення до пенсій ветеранам і дітям війни, жертвам нацистських переслідувань, перерахунків та осучаснення пенсій, встановлення відповідного статусу, інвалідності, оформлення житлових субсидій, відшкодування матеріальної та маральної шкоди щодо:

За статусом, віковою категорією та статтю цільова аудиторія Проекту “Правова приймальня Міжнародної громадської організації “Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність” складає:

Місцевий осередок
За статусом
За віковою категорією
За статтю
жертви нацистських переслідувань
ветерани/діти війни
інші
до 75
від 75 до 85
від 85
жінки
чоловіки
Запорізький
9
88/234
14
179
134
32
191
154
Кримський
26
117/5
-
43
62
41
112
36
Рівненський
41
14/19
1
48
25
4
50
25
РАЗОМ
76
219/258
15
270
221
77
353
215
568

В рамках проекту було організовано та проведено семінари та тренінги для осіб цільової аудиторії у м. Енергодар та м. Бердянськ Запорізької області, у м. Здолбунів та м. Рівне Рівненської області при підтримці керівництва міських організацій ветеранів та управлінь праці та соціального захисту.

Партнерами впровадження Проекту “Правова приймальня Міжнародної громадської організації “Міжнародного фонду “Взаєморозуміння і толерантність” на місцях є Міністерство соціального захисту АР Крим, управління праці та соціального захисту населення міських рад; міські організації ветеранів, громадські організації в’язнів жертв нацизму та їх місцеві осередки, а також інші держані та недержані установи та організації.

1 2 3 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru