1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя груд. 08

PDF Друк e-mail

Організація: Івано-Франківський місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 05-МЕД-12

Керівник проекту: Котерлін Ірина Богданівна

Назва проекту: "Програма медичної реабілітації та відновного лікування постраждалих від нацизму в роки Другої світової війни, жертв Сталінських репресій, бувших радянських військовополонених та дітей війни, які мешкають у Івано-Франківській області"

Термін дії проекту: 01.06.2012 - 01.06.2013

Кошти організатора програми: 240 000,00 грн.

Цільова група: 150 осіб

Опис проекту:

Івано-Франківський місцевий осередок спільно з партнером проекту – санаторієм “Черче” в процесі реалізації медико-соціального проекту проводять наступну роботу:

За час дії проекту розрахованого на 2012-2013 роки таке лікування уже пройшли 25 осіб. Ще 12 осіб пройдуть тут санаторно-курортне лікування згідно затвердженого графіка у квітні та травні 2013 року. Згідно відгуків осіб, які пройшли таке лікування стан здоров’я їх значно покращився. Цьому сприяло й те, що на базі санаторію підготовлено 12 волонтерів для обслуговування людей похилого віку, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом і за висновками медиків потребують санаторно-курортного лікування, по їх супроводу до санаторію, а також супроводжування, в т.ч. на візочках, милицях та інших засобах малого протезування на призначені їм процедури (в т.ч. в бальмологічний корпус).

Окрім того, виконуючи з місцевим осередком спільний проект, санаторій виділив безкоштовно всі необхідні для лікування цих людей медичні препарати. За словами голови обласної організації борців антифашистського опору п.О.Р.Буній, процедури, які надаються пацієнтам по нашому проекту якісні, і люди, які побували в санаторії, задоволені процесом відновного лікування. До того ж в санаторії достатньо уваги приділяється відпочинку та спілкуванню цих осіб; для них організовуються культурні розважальні заходи, цікаві екскурсії, що сприяє психологічному розвантаженню пацієнтів. Про це висловилися самі постраждалі – члени цільової групи, із числа тих, які побували в санаторії, в т.ч. і особи яким за дев’яносто.            

Місцевим осередком практикується надання медичних послуг таких, як вимірювання артеріального тиску та надання в оренду для проведення курсів лікування медичного апарту МАГ-30 для обезболювання та лікування суглобів.

Семи особам із постраждалих проведено безплатно дентальну імплантацію (зубопротезування). Сорока шести особам надано необхідні для лікування медичні препарати. На сьогодні з місцевим відділенням корисно для справи співпрацює німецький підприємець Роланд Шук. Останній виділяє певні кошти для забезпечення хворих медичними препаратами з метою закупки тонометрів та глюкометрів для гіпертоніків і хворих цукровим діабетом та допомагає в реалізації історичного проекту.

При допомозі партнерів проекту – обласного відділення Всеукраїнського товариства Червоно Хреста, надано двом особам в користування інвалідські візочки та сімнадцяти особам малі засоби протезування (милиці, трості, ходунки).

Чотирнадцяти особам із цієї категорії надано безплатну юридичну допомогу досвідченим практикуючим адвокатом, та трьом особам досвдченим нотаріусом, щодо заповітів.

Окрім того, місцевим осередком робиться все необхідне для збереження пам’яті про жертви тоталітарних режимів, які пережили жахи окупації і знущань, теперішнім молодим поколінням і для зв’язку між цими поколіннями.

Посильну допомогу в реалізації проекту місцевому осередку надавало Головне управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Фотогалерея: