1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця жовт. 11

PDF Друк e-mail

Організація: Харківський місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 37-МЕД-13

Керівник проекту: Крилова Ірина Миколаївна

Назва проекту: "Програма медичної реабілітації та відновного лікування постраждалих від нацизму в роки Другої світової війни"

Термін дії проекту: 01.06.2013 - 01.06.2014

Кошти організатора програми: 240 000,00 грн.

Цільова група: 150-200 осіб

Опис проекту: Основні заходи за проектом:

- видача путівок на санаторно-курортне лікування на базі «Клінічного санаторію «Роща» в кількості близько 60 осіб.

- щомісяця проводяться заняття-тренінги в групах по 5-10 осіб та індивідуально для родичів підопічних, волонтерів, медичного персоналу санаторію за темами «Догляд за людьми похилого та старечого віку», «Основи першої медичної допомоги».

- надається адресна допомога в придбанні медичного обладнання для індивідуального користування (один глюкометр, один тонометр).

- активна участь в організації та проведенні зустрічей представників цільової групи з молоддю на різних міських та міжобласних заходах, діалог поколінь.

- співробітниками Фонду та волонтерами надається моральна і фізична підтримка учасникам цільової групи у проведенні та в організації одноденних розважальних заходів на території санаторію в літній час.

- у рамках договорів про партнерство, співробітництво і взаємодію у реалізації проекту проводиться спільна робота з БО «Харківські Самаритяни», ХОБФ «Соціальна служба допомоги», ГО «Інститут правових досліджень і стратегій» щодо створення регіонального тренінгового центру з паліативної та хоспісної допомоги на базі Харківського обласного центру паліативної медицини «Хоспіс». Надалі передбачається використовувати дане приміщення при проведенні занять-тренінгів з волонтерами та родичами цільової групи в рамках нашого проекту. Для ремонту навчального класу БО «Харківські Самаритяни» були залучені кошти Генерального консульства ФРН у м. Донецьку.

Результати:

- Потужна соціальна підтримка людей похилого віку, повернення їм впевненості в сьогоденні, надання їм можливості різнобічного спілкування (концерти, спільний перегляд фільмів і різноманітних передач, бесіди із співробітниками фонду, санаторію, волонтерами).

- Незважаючи на нетривалий курс оздоровлення (12 днів) літні люди відчувають позитивні результати від проведеного лікування. Так траплялося, що деякі із учасників проекту проходили реабілітацію в санаторії після інфаркту міокарда.

- Спілкування з молоддю також має свій позитивний вплив: учасники програми згадують свої молоді роки, мають змогу передати свій безцінний життєвий досвід; підростаюче покоління набуває досвіду у спілкуванні, формує комунікативні властивості та уважне ставлення до людей похилого віку, також дізнаються про вчинки націонал-соціалістів. Спілкування молоді із свідками дій фашизму, у певній мірі запобігає  виникненню та формуванню націоналістичного руху.

- У ході проведення «Курсу з догляду за людьми похилого віку у домашніх умовах», у слухачів формується уважне та лояльне ставлення до хворих осіб похилого та старечого віку, навички спілкування та догляду за людьми, які страждають на різні хвороби, навички правильної біомеханіки тіла та інше.

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru