Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Громадська організація "Мiжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" - Чернівці 12-13
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Thursday Mar 28

PDF Print E-mail

Організація: Чернівецький місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 07-МЕД-12

Керівник проекту: Клевчук Ольга Дмитрівна

Назва проекту: "Соціальний центр "Опіка" для жертв війн і тоталітаризму"

Термін дії проекту: 01.06.2012 - 01.06.2013

Кошти організатора програми: 240 000,00 грн.

Цільова група: 128 осіб 

Опис проекту: 

Проект направлений на соціальну підтримку одиноких, малозабезпечених, соціально-незахищених осіб з числа жертв нацизму та колишніх радянських військовополонених, які проживають в м. Чернівці та в районах Чернівецької області.

Основним завданням проекту є покращення життєвих умов, стану здоров’я, пропаганда здорового способу життя, впровадження соціально-психологічних, правових знань в життя людей, підвищення соціального статусу, усунення соціальної ізоляції цільової групи проекту. Підопічні проекту отримують комплекс соціальної, медичної, матеріальної, психологічної, правової допомоги.

Соціально-побутову допомогу на дому отримують особи з числа інвалідів, та ті, які втратили здатність до самообслуговування. Допомога надається згідно затвердженого переліку та індивідуальних планів догляду, що сприяє більш повному задоволенню потреб підопічних, покращенню якості надання допомоги. Підопічні користуються послугами пральні, отримують матеріальну допомогу (продукти харчування, миючі засоби та засоби догляду), їм надається і гуманітарна (продукти харчування, одяг) та транспортна допомога.

Так як цільова група проекту включає людей похилого віку, які мають чимало хронічних захворювань, їм надається медична допомога. Спеціалісти проекту здійснюють гігієнічний, патронажний догляд, за призначенням дільничних лікарів обслуговують стаціонари на дому. Кваліфікований медичний працівник здійснює медичний огляд, вимірює артеріальний тиск, рівень цукру в крові, робить електрокардіограму серця, надає консультацію. Здійснюються профілактичні та реабілітаційні заходи (масаж, ЛФК, фізіотерапевтичні процедури, заняття на тренажерах та ін.). За рецептами лікарів цільова група отримує ліки. Реалізуються програми «Гіпертонік», «Діабетик», «Окуляри», «Рухова активність», згідно яких підопічні отримують тонометри, глюкометри, окуляри, засоби пересування, а також відповідні рекомендації. В разі потреби вони мають можливість користуватись протипролежневим матрацом. Постійно прослідковується ефективність реабілітаційних заходів. Встановлено, що всі ці заходи дають можливість скоротити прийом медикаментів, що дуже важливо для людей похилого віку.

Реабілітаційно-оздоровче лікування передбачається проводити на базі лікарні Червоного Хреста та Брусницької лікарні відновного лікування. В даний час спеціалісти проекту допомагають бажаючим в оформленні відповідних документів.

Забезпечуються умови для активного способу життя підопічних. Центр «Опіка» стає центром їх соціальної активності. Здійснюються соціально-культурні заходи, направлені на організацію їх дозвілля, подолання самотності та соціальної ізоляції.

Серед заходів, що реалізуються в рамках проекту, є проведення зустрічей, творчих вечорів, семінарів-практикумів, консультацій, тренінгів тощо. Так, на базі центру «Опіка» створений клуб «Майстерня здоров’я». Вже в червні поточного року провідними спеціалістами в галузі медицини надана практична допомога та консультації по дотриманню здорового способу життя. Особливу увагу приділено правильному харчуванню, раціону споживання їжі людьми похилого віку. Звернено увагу слухачів на правильну організацію відпочинку та сну (ФОТО 4-8). Сприяють покращенню життєвого стану підопічних заняття з їх опікунами та родичами по організації стороннього догляду за людьми похилого віку, які проводяться спеціалістом проекту.

Підопічним надається психологічна допомога за участю психологів-практиків, в рамках якої проводяться групові та індивідуальні психологічні тренінги. Організовано «телефонну підтримку» підопічних.

Щоквартально проводиться день права. Членам цільової групи проекту надаються консультації з юридичних питань. Так, в червні поточного року відбулась зустріч підопічних із спеціалістами Головного управління юстиції Чернівецької обласної державної адміністрації. Підопічні отримали консультації по дотриманню положень Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» (ФОТО 12-13).

В денному центрі функціонує клуб «Світлиця», де підопічні за чашкою чаю чи кави можуть поспілкуватись, зустрітись з цікавими людьми, поспівати, обговорити прочитану книгу тощо (ФОТО 14).

Одна із зустрічей була приурочена до релігійного свята Пресвятої Трійці. Вона була проведена за участю народознавця, заслуженого вчителя, лауреата премії ім. Поповича Мінченко Т.А., яка своєю бесідою про це українське свято, його традиції та своїм співом зворушила серця підопічних (ФОТО 1-3).

В Центрі відбулись заходи по відзначенню Дня скорботи. Вшанована пам’ять загиблих у роки Другої світової війни. У виступах взяли участь проф. Брицький П.П. та студенти Чернівецького державного університету, а також підопічні проекту (ФОТО 9-11).

Участь в засіданні координаційної ради громадських організацій при Чернівецькому міськвиконкомі. Засідання присвячено вирішенню проблем інвалідів.

Проводиться благодійна акція «Поділись теплом свого серця». Налагоджена волонтерська робота та зустрічі з молодим поколінням.

Фотогалерея: 

joomlamodniyportal.ru