Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Громадська організація "Мiжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" - Волинь_мед_11-12
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Friday Mar 29

PDF Print E-mail

Організація: Громадська організація "Волинські перспективи"

Адреса організації: Україна, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Лесі Українки, буд. 9, 3ій поверх

Телефон, факс, моб.: +38(0332)72-71-98, +38(0332)72-71-98, +38(099)70-17-401

Ел. пошта: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Web-сайт: http://www.v-perspektyvy.com.ua

Номер заявки: 13-МЕД-11

Керівник проекту: Ольхович Олена Василівна

Назва проекту: "Без минулого немає майбутнього: медико-соціальна допомога людям, що постраждали від нацистських злочинів"

Термін дії проекту: 01.05.2011 - 01.05.2012

Кошти організатора програми: 222 550,00 грн.

Цільова група: 106 осіб

Опис проекту:

З першого червня 2011 року громадське об’єднання „Волинські перспективи” приступило до виконання проекту „Без минулого немає майбутнього: медико-соціальна допомога людям, що постраждали від нацистських злочинів (м. Луцьк, Волинська область, Україна)”. Цільовою групою проекту є люди похилого віку, які в роки Великої Вітчизняної війни були в’язнями фашистських концтаборів, народилися у концтаборах або примусово були вивезені на роботу до фашистської Німеччини.

„Волинські перспективи” уже працювали з такою групою людей, однак ця робота в основному була спрямована на зміну стереотипів старших людей щодо сприйняття старості як завершальної стадії життя і можливості відчути себе потрібним суспільству.

Проект, реалізацію якого ми розпочали, розширює рамки нашої діяльності і дає нам можливість допомогти не лише активним учасникам цільової групи, а й тим, хто на даний момент є маломобільним або взагалі прикутий до ліжка. За перший місяць реалізації проекту ми змогли не так багато, але виконали всі заходи згідно графіка.

Насамперед була проведена розширена зустріч з учасниками проекту.

Участь в зустрічі взяли 28 людей похилого віку з числа в’язнів-жертв нацизму, остарбайтерів, малолітніх в’язнів, в’язня гестапо. Учасникам зустрічі були представлені менеджери проекту, психолог, юрисконсульт, соціальний працівник. Під час першої зустрічі ми розповіли нашим підопічним про проект, його мету, завдання, про заходи, учасниками яких вони стануть. Тут же ми обговорили інтереси, потреби, очікування від проекту престарілих, певні організаційні моменти, скоректували роботу гуртків за інтересами, розробили графік надання юридичних та психологічних консультацій.

До наступної нашої зустрічі були розроблени анкети-опитувальники бувших в’язнів, малолітніх в’язнів, остарбайтерів. Метою проведення анкети було вияснити потреби та проблеми стареньких, якої допомоги вони потребують, що найбільше їх тривожить, як бачать вони свою участь в проекті. Провівши аналіз отриманої інформації, ми змогли і надалі зможемо якісно організувати роботу в проекті, скоректувати реалізацію деяких заходів та можливості допомогти стареньким, визначити основні потреби в’язнів-жертв нацизму. Запитання юридичного плану дозволять якісно підготувати пам’ятки, визначити основне коло правових проблем, які тривожать людей похилого віку.

20 червня в приміщенні Волинського обласного екскурсійно-методичного центру за адресою м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 9 проведено прес-конференцію про початок роботи проекту «Без минулого немає майбутнього: медико-соціальна допомога людям, що постраждали від нацистських злочинів (м. Луцьк, Волинська область, Україна)». В роботі прес-конференції взяли участь голова Волинського відділення Української Спілки в’язнів-жертв нацизму – Парфенюк Маргарита Сергіївна, представники Спілки в’язнів-жертв нацизму – 10 осіб, заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Главацький Олег Михайлович, менеджери проекту, бувші в’язні, жертви нацизму. Участь у прес-конференції взяли журналісти місцевих друкованих ЗМІ, тележурналісти Волинської обласної держтелерадіокомпанії, телерадіокомпанії „Аверс”. На прес-конференції було презентовано проект, його мету, завдання і бачення кінцевого результату. За словами присутніх, на Волині ще не впроваджувався такий проект і тим більше для людей, які все своє життя несли клеймо „ворог народу”. Присутні на прес-конференції бувші в’язні – люди похилого віку висловлювали свою щиру вдячність благодійному фонду „Взаєморозуміння і толерантність ” за надану фінансову підтримку для реалізації проекту.

А напередодні Дня пам’яті і початку Великої Вітчизняної війни - 21 червня - відбулася зворушлива зустріч в’язнів-жертв нацизму (20 осіб) з студентами Луцького медичного коледжу «Монада» (17 осіб) у приміщенні бібліотеки-філії №11 міста Луцька. Метою зустрічі було виховання в студентів поваги до людей похилого віку, підвищення соціальної значимості в’язнів-жертв нацизму, формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого. Присутні хвилиною мовчання пом’янули пам’ять всіх тих, хто не прийшов із поля бою, хто відійшов у вічність уже в повоєнні роки. Під час зустрічі звучали фронтові пісні, вірші відомих авторів, спогади ветеранів. Готуючись до цієї зустрічі ми провели переговори з бізнесструктурами нашого міста і хоча мали дуже мало часу, але встигли сформувати для наших стареньких невеликі продуктові набори: цукор – 1 кг, макарони «Тая» - 400 г, консерва «Сардини» - 240 г, крупа рисова довгозерниста – 900 г, чай «Бесіда» - 90 г для 20 в’язнів-жертв нацизму.

Щоб старенькі не скучали в місті, ми організували для них виїзд на природу в село Озеро Ківерцівського району в рекреаційну зону лісу. Участь у заході взяли 19 людей похилого віку та восьмеро представників молоді та членів нашої організації. Старенькі не лише насолоджувались теплим лісовим повітрям, а й розповідали молоді про лікарські рослини, читали улюблені вірші, співали пісні. Головною прикрасою поїздки став запашний партизанський куліш, зварений на вогнищі.

Для роботи з людьми похилого віку ми повинні підготувати групу волонтерів з числа студентів Волинського національного університету з факультету „фізична реабілітація”. 29-30 червня відбувся двохденний тренінг для студентів-волонтерів „Розвиток комунікативних навичок волонтера для ефективної роботи з людьми похилого віку”, на якому вони оволоділи знаннями, навичками та прийомами ефективного спілкування з людьми похилого віку через інтерактивні та ігрові методи навчання. Підвищили рівень поінформованості про психологічні, фізіологічні особливості людей похилого віку, відпрацювали навички розуміння себе та людей похилого віку. В тренінгу взяли участь 15 студентів. З числа учасників тренінгу сформована група волонтерів для подальшої роботи.

Для повноцінної роботи з людьми похилого віку облаштовано соціальну перукарню за адресою м. Луцьк, вул. Декабристів, 23.

Придбано меблі та обладнання у масажно-реабілітаційний кабінет для надання медико-реабілітаційної допомоги для колишніх жертв нацизму за цією ж адресою. Для найважчих хворих придбано тонометри та глюкометри та тест-стрічки для них, а також основні ліки. Закуплено та передано тест-стрічки до глюкометру для хворої на цукровий діабет – Сибірьовій Надії Сергіївні.

Напередодні 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни в рамках проекту «Без минулого - немає майбутнього: медико-соціальна допомога людям, що постраждали від нацистських злочинів (м. Луцьк, Волинська область, Україна)» підтриманого МГО «Міжнародним фондом «Взаєморозуміння і толерантність» відбулася зустріч бувших в’язнів-жертв нацизму з студентами медичного коледжу «Монада».

Молодь з цікавістю та трепетом у серці слухала спогади колишніх в’язнів. Передаючи свій досвід і мудрість, люди, які прожили складне життя, перебороли всі труднощі і проблеми, наголошували молодим, що виживати в тяжкі хвилини можна лише підтримуючи один одного, поважаючи думку кожного, шануючи старших.

Студенти медичного коледжу дякували уже посивілим бабусям та дідусям за почуті спогади, за ту доброту, яку вони випромінюють. А щоб ці стомлені життям люди відчули тепло і турботу, ми передали їм продуктові пакети, які для громадського об’єднання «Волинські перспективи» допомогли зібрати працівники Гнідавського цукрового комбінату, торгового дому «Аванта» та компанії «СМАРТ Логістікс, ООО».

Зустріч відбулася за сприяння працівників Луцької міської бібліотеки-філії №11.

Проект „Без минулого немає майбутнього: медико-соціальна допомога людям, що постраждали від нацистських злочинів (м. Луцьк, Волинська область, Україна)” здійснюється за фінансової підтримки Міжнародної громадської організації „Міжнародний Фонд „Взаєморозуміння і толерантність” і успішно продовжує свою діяльність, незважаючи на зимові перипетії погоди! Зважаючи на наближення героїчного свята Дня Захисника Вітчизни, 22 лютого члени громадського об’єднання «Волинські перспективи» організували чергову зустріч для людей, які стали жертвами нацистських переслідувань з вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військовою підготовкою.

Ліцеїсти щиро привітали сивочолих дідусів та бабусь з наступаючим святом. Від майбутніх захисників Вітчизни пролунали в подарунок чудові пісні та вірші, а самі учасники проекту ділилися спогадами про своє життя, яке було дуже нелегким і часто сирітським, ще й далеко від рідної домівки. Сьогодні сивочолі ветерани вдячні благодійникам за допомогу та підтримку, завдяки яким можуть зустрічатися один з одним за душевною розмовою.

В кінці зустрічі вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військовою підготовкою та члени ГО „Волинські перспективи” вручили кожному учаснику заходу на пам’ять вітальні листівки та живі квіти. А потім всі разом смакували смачними млинцями, варениками, печивом та чаєм.

Спілкування пройшло в дружній та зворушливій атмосфері.

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru