1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя лип. 21

PDF Друк e-mail

24-Fotowettbewerb-2013 RU

Назва проекту: "Служба медико-соціальної допомоги на дому, організація зустрічей та дозвілля 200 жертв націонал-соціалізму у Здолбунові та Переяслав-Хмельницькому із залученням їхніх родичів та волонтерської молоді"

Виконавці проекту: 

- Рівненськиій місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту - Суковата Людмила Дмитрівна

- Переяслав-Хмельницьке відділення МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту - Ковальська Анелія Віталіївна

Термін дії проекту:  05.01.2015 р. -  05.01.2018р.

Організатор програми сприяння "Заходи на благо жертв націонал-соціалізму":

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 104 976 Євро

Мета проекту: покращення емоційного, фізичного, морально-психологічного стану жертв нацистських переслідувань, вжиття заходів для подолання їх соціальної ізольованості, активізації життєдіяльності, підвищення відчуття значущості жертв нацизму, сприяння покращенню медичного та соціального забезпечення. Для молоді заходи проекту сприятимуть підвищенню свідомості молодих людей, покращенню знань історії через невимушні бесіди зі свідками історії.

Опис проекту: створення та функціонування двох Центрів для надання медико-соціальної допомоги жертвам нацистських переслідувань, які мешкають у Здолбунові та Переяслав-Хмельницькому. На базі центрів працюють патронажні бригади (медичний працівник, соціальний працівник), які надають допомогу та підвищують якість життя як на базі Центрів, так і на дому як мінімум 60 немобільним та маломобільним переважно одиноким жертвам нацизму та ще 140 мобільним жертвам нацизму через проведення наступних заходів у кожному регіоні:

- надання професійної медичної та соціальної допомоги на дому;

- утворення груп самодопомоги, організація відвідань на дому "кафе Теплий дім";

- проведення громадських, культурних та навчальних заходів, екскурсійні поїздки;

- організація та проведення щомісячних семінарів з догляду за людьми похилого віку, в яких беруть участь близько 20 волонтерів та родичів жертв нацизму.

З метою розвитку діалогу поколінь до вищенаведених заходів залучаються щонайменше 15 молодих волонтерів у кожному регіоні. 

Реалізація проекту: 

Здолбунівський район Рівненської області. 

У межах реалізації проекту надається медична та соціальна допомога  100  жертвам націонал-соціалізму, а тому числі відвідування  30  членів немобільної групи . Медико-соціальну допомогу на дому отримують особи із числа інвалідів, та ті, які втратили здатність до самообслуговування. Допомога надається згідно затвердженого графіку роботи та індивідуального плану догляду, що сприяє більш повному задоволенню потреб підопічних, покращенню якості надання допомоги. 

Головними фахівцями  проекту здійснюється гігієнічний, патронажний догляд, за призначенням дільничних лікарів робляться  відповідні  ін'єкції. Головний фахівець здійснює медичний огляд, проводить вимірювання тиску та рівня цукру у крові, робить електрокардіограму, надає консультації. В підопічних пробуджується  відчуття незабутності та потрібності іншим. 

Забезпечуються умови для активного способу життя підопічних. Постійно  в центрі проводяться зустрічі з представниками Пенсійного Фонду, юристами, лікарями, фітотерапевтами,  проводяться вечори зустрічі жертв націонал-соціалізму з молоддю, організовуються екскурсії. 

Цікавою і змістовною відбулася екскурсія у м. Львів.  Члени екскурсії відвідали історичні  заклади  міста, побували на  Пагорбі  Слави. 

Цікаво і змістовно пройшов літературно-музичний вечір "Травневий день рахує переможні весни" присвячений Дню пам’яті та примирення, а  також 70-й річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З привітальним словом виступила голова Рівненського осередку МГО  МФ "Взаєморозуміння і толерантність" Суковата Л.Д. З великим задоволенням присутні прослухали музичні номери у виконанні Бондарчука Назарія, Кальчук Вікторії, Вербицької Лізи, Хоменко Анастасії, дуету Ірини та Михайла Мельник, Стельмащука Олександра. Ветерани та жертви націонал-соціалізму продовжили спілкування в дружній атмосфері за «солодким столом». Як знак вдячності за перемогу, за право і щастя родитись і жити всі учасники отримали квіти та подарунки. 

З метою створення в громадських колах більш солідарної та активної позиції, щодо ставлення до жертв націонал-соціалізму, організовуються щомісячні тренінги по догляду за людьми похилого віку, в яких беруть участь волонтери та родичі жертв націонал-соціалізму.  Так, зокрема, протягом періоду були проведені тренінги на такі теми: "Сучасні погляди антиангінальної терапії при хворобах серця","Психологія допомоги особам старшого віку", "Надання першої невідкладної допомоги" та інші. 

Щомісячно відвідують на дому членів цільової групи також і волонтери. В проекті працюють 30 волонтерів.  Це учні ЗОШ № 5 та  № 6 м. Здолбунів, учні  Здолбунівської  гімназії,  учні  Оженінського НВК Острозького району.

В ході спілкування молодь отримує життєвий досвід від старшого покоління, із задоволенням слухає їхні життєві  історії  про перебування на примусових роботах у Німеччині, про ті страшні роки , що їм довелося пережити. 

joomlamodniyportal.ruПереяслав-Хмельницький район Київської області

Першим кроком у реалізації проекту було визначення цільових груп: мобільної (70 осіб) та маломобільної (30 осіб). Члени цих груп сприйняли із вдячністю повідомлення про те, що розпочинається реалізація проекту в їхню підтримку. Особливо велике значення має підтримка членів маломобільної групи лікарем та соціальним працівником на дому, консультації та поради перукаря по догляду за волоссям. За звітний період обстежено лікарем усіх членів маломобільної групи. За потребою вони майже всі отримують засоби гігієни. Відбулося представлення проекту міській та районній владі, громадським організаціям. Відбулися зустрічі з представниками Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди, відділами освіти. Визначено групу волонтерів з числа родичів жертв націонал-соціалізму, учнівської та студентської молоді. Хід реалізації проекту висвітлювався на сайті міської ради, на сторінках місцевих газет «Переяславська рада» та «Вісник Переяславщини», а також у передачах місцевої телерадіокомпанії «Альта».

Однією з форм роботи були зустрічі за домашніми адресами в кафе «Теплий дім». Проведено 20 таких зустрічей. Справжнім святом стала така зустріч для Марії Мефодіївни Назаренко. Одинока жінка не могла й повірити, що до неї з солодкими гостинцями завітає група підтримки (волонтерська група) у складі старшого покоління та молоді. За справжнім родинним столом вона розповідала про своє нелегке життя, про страшні роки поневірянь у Німеччині, просила молодь берегти мир і шанувати ветеранів.

Важливим напрямком роботи були «Зустрічі в Центрі», тобто зустрічі у клубі «Пам'ять серця». У звітному періоді їх було проведено 10 разів. Це були зустрічі жертв націонал-соціалізму з представниками влади, громадських організацій та громадськими активістами, депутатами, артистами, молоддю, німецьким партнерам директором Регіонального освітнього центру «Робота і життя» (м.Мерзебург, Німеччина) Петером Ветцелем, а також фотографом і режисером Луїджі Тоскано, німцем італійського походження. Зустрічі також відбувалися з нагоди 8 Березня, Дня Перемоги, Дня визволення в’язнів із фашистських концтаборів, Дня скорботи та інших визначних дат і свят. Члени цільової мобільної групи мали можливість відвідати концерти, ознайомитися з подіями в місті та державі, поспілкуватися з молоддю та один із одним. 

У ході реалізації  проекту  лікарем та психологом було проведено тренінгові заняття для жертв націонал-соціалізму,  їхніх родичів та волонтерів з числа старшого покоління та  молоді.

Незабутнє враження справила на членів цільової групи, їхніх родичів та волонтерів з числа учнівської та студентської молоді  поїздка в місто Київ до Меморіального комплексу «Музей Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Екскурсія залами музею ще більше об’єднала два покоління. Це була екскурсія пам’яті та  спогадів.

joomlamodniyportal.ru