1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
П'ятниця трав. 24

PDF Друк e-mail

24-Fotowettbewerb-2013 RU

Назва проекту:  "Створення меморіальної експозиції у місті Шостка (Україна) на тему "Доля жертв націонал-соціалізму"

Виконавець проекту: Секретаріат Правління Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту: Даниленко (Сочка) Любов Іванівна

Термін дії проекту: 01.09.2014 - 31.12.2015 

Організатор програми сприяння "Примусова праця періоду нацизму. Забуті жертви": 

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 60 000, 00 Євро

Цільова група: жертви нацистських переслідувань, ветерани і жертви війни, військових конфліктів, тоталітарних режимів

Мета проекту: збереження історичної правди про долі багатьох шосткінців, що потрапили на примусову працю чи зазнали страждань під час нацистської окупації; представлення новітніх досліджень з цієї тематики у Краєзнавчому музеї міста для широкого ознайомлення громадськості, у першу чергу, задля виховання і підвищення обізнаності молоді

Партнери проекту: Шосткінська міська рада; Краєзнавчий музей міста Шостка; Спілка «Центр дослідження історії порохового заводу Лібенау», м. Лібенау, ФРН.

Опис проекту: 

Гуманітарний проект "Створення меморіальної експозиції у м. Шостка Сумської області" було започатковано секретаріатом Правління ще у 2013 році за власні кошти МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність", а саме: зібрані матеріали Державного архіву Сумської області, інтерв’ювання очевидців м. Шостка та Шосткінського району Сумської області, переклад та опрацювання матеріалів "Документального Центру дослідження історії порохового заводу Лібенау", що будуть використані для подальшого проведення науково-дослідницької роботи, забезпечення наукової концепції меморіальної експозиції та наукового експертного супроводу в межах створення майбутньої меморіальної музейної експозиції при Краєзнавчому музеї міста Шостка Сумської області. Дія цього проекту була завершена у липні 2014 року. 

З метою завершення втілення в життя концепції щодо створення меморіально-освітнього комплексу у м. Шостка Сумської області Правлінням німецького Фонду "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" у серпні 2014 року було затверджено гуманітарний проект "Створення меморіальної експозиції у м. Шостка Сумської області, Україна на тему "Доля жертв націонал-соціалізму" та виділено на його реалізацію 60 000 Євро. Проект розпочав свою дію 1 вересня 2014 року.

У 2014 році протягом дії проекту:

- створена робоча група, до складу якої увійшли Президент МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність" Лушніков І.М., відповідальні співробітники Шосткінської міської ради на чолі з мером м. Шостки Ногою М.П., науковці на чолі з Пастушенко Т.В., к.і.н., старшим науковим співробітником відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України, художньо-дизайнерська група за участі народного художника України, заслуженого дияча мистецтв України Гайдамаки А.В., мисцеві краєзнавці, митці та пан Гузе Мартін, виконавчий директор німецької спілки "Документальний центр дослідження історії Порохового заводу Лібенау", ФРН.;

- створено концепцію майбутнього меморіально-освітнього комплексу "Доля жертв націонал-соціалізму";

- міською радою м. Шостки було надано окреме приміщення для розміщення експозиції по вул. Гагаріна,1; ТОВ "Рекламна компанія "Радуга" розроблено ескізний проект меморіально-освітнього комплексу та бюджет по виготовленню експозиції.

Слід зазначити, що цей проект в умовах сьогодення має неординарну, історичну та суспільну значущість задля виховання і підвищення обізнаності нашої молоді.

Критичне осмислення історії: забуті жертви нацизму

Фоторепортаж:

joomlamodniyportal.ru