1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя лют. 23

PDF Друк e-mail

24-Fotowettbewerb-2013 RU

 

 

 

 

 

Назва проекту: "Переклад книжки "Моя люба Еллі…!" Фотографії, листи і повідомлення Йоганна Бьоше 1942-1943 з окупованого Іванкова Київської області"

Термін дії проекту: 01.07.2012 р. –  31.12.2012р.

Кошти організатора програми: 17 641 Євро

Опис проекту: у 2012 році Правління МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність" за підтримки Інституту історії України НАН України звернулось до Правління німецького Фонду "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" з пропозицією підтримати та профінансувати проект щодо публікації листів Йоганна Бьоше з окупованої України в українському перекладі з науковими коментарями фахівців Інститут Історії України НАН України.

Така публікація є унікальною завдяки колекції 200 листів та понад 150 фотографій, які відображають період окупації 1942-1943 років, партизанський рух, вивіз молоді на примусові роботи на територію Німецького Райху. Крім того, вона співзвучна з заходами, визначеними Указом Президента України від 22.03.2012 № 206/2012 «Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами початку насильницького вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни».

Основні види діяльності і форми роботи в проекті це:

  • переклад книжки;
  • аналіз перекладеного тексту;
  • робота в архіві, опрацювання інших джерел написання детальних коментарів до українського видання;
  • підготовка видання (створення макету і друк книги);
  • проведення презентації книги і конференції в інституті історії України НАН України;
  • розповсюдження українського видання по навчальним закладам, бібліотекам.

Результат проекту: за результатами спільної праці працівників секретаріату Правління МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність" та науковців Інституту історії України НАН України підготовлено до видання  переклад книжки "Моя люба Еллі…!" Листи, світлини та документи німецького чиновника з окупованого Іванкова (1942-1943 р.р.)" з науковими коментарями, видано накладом 1 000 примірників.

Презентація книжки відбулася 11 грудня 2012 року у приміщенні інституту Історії України НАН України за участю науковців, представників засобів масової інформації та інших зацікавлених осіб. Під час презентації був встановлений відео зв'язок з членами родини Йоганна Бьоше, які передали українській стороні унікальні матеріали часів Другої світової війни. Примірники книги розповсюджуються виключно на умовах, передбачених проектом, частина з яких передана до Інституту історії України НАН України.

Цей проект носить просвітницький характер, а українське видання і наукові коментарі істориків для кращого розуміння контексту подій та описаних автором фактів стануть посібником у навчальному процесі для педагогів, викладачів, вчителів історії та для широкого кола читачів.

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru

Відео з передачі "Київські історії" на телеканалі Київ: