1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Неділя лют. 23

PDF Друк e-mail

logo 3in15

 

 

 

 

 

Назва проекту: "Історико-культурний гурток при школі мистецтв у Іванкові Київської області" за програмою "Місце зустрічі – діалог" німецького Фонду "Пам’ять, відповідальність і майбутнє"

Координатор проекту в Україні: Всеукраїнська громадська організація "Турбота про літніх в Україні"

Виконавець проекту:  секретаріат Правління МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Координатор проекту: Николайчук О.А., керівник-головний спеціаліст відділу підтримки гуманітарних проектів

Термін дії проекту: 01.09.2011 р. – 31.05.2012 р.

Бюджет проекту:  8 007 Євро (85 455, 40 грн.).

Мета проекту: вивчення на засіданнях історико-культурного гуртка невідомих сторінок історії Другої світової війни з ухилом на регіональну історію, створення центру зустрічі молоді і людей похилого віку з просвітницькою метою і задля ліквідації соціальної ізоляції самотніх людей, підготовки екскурсоводів, прокладання маршрутів, встановлення пам’ятного знаку та активізації життя громади смт. Іванків Київської області.

Опис проекту:

- під час дії проекту на базі дитячої школи мистецтв ім. М.Приймаченко смт. Іванкова Київської області створено історико-культурний гурток з числа школярів смт. Іванків, залучено до роботи гуртка фахівців, забезпечено технічними засобами;

- організовано та проведено конкурс ескізів пам"ятного знаку та меморіальних дощок на тему "Історична пам’ять про жертв націонал-соціалізму в часи Другої світової війни";

- розроблено маршрути екскурсій місць історичного і культурного значення, проведено екскурсію в етнографічний музей «Замок Радомишль» у Житомирській області;

- проведено роботи по благоустрою території для закладання пам’ятного знаку, виготовлено пам’ятний знак та встановлено його у Березині Маслякова за рішенням виконавчого комітету Іванківської селищної ради Київської області.

За участю представників органів державної влади смт. Іванків Київської області, громади  селища, його мешканців, представників МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність" 4 травня 2012 року було урочисто відкрито пам’ятний знак на місці масового розстрілу окупантами в Березині Маслякова 360-ти євреїв – мешканців селища Іванків, серед яких було багато жінок, дітей….

Трагедія сталася 19-го вересні 1941 року:  « …Над Іванковом повисла мертва тиша. Голоси відчаю і постріли час від часу розривали її. До вечора чорна справа завершилась. Земля на могилі ще цілу добу «дихала». Але місце ретельно охоронялося. Підійти до нього було неможливо…» (Григорович Неля. «Родом зі штетлу» стор. 103-104).

Вже на другий день після відкриття хтось небайдужий залишив цукерки на камені.

Фотогалерея: