1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Субота трав. 18

PDF Друк e-mail

Організація: Чернівецький місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 12-МЕД-11

Керівник проекту: Клевчук Ольга Дмитрівна

Назва проекту: "Соціальний центр "Опіка" для жертв війн і тоталітаризму"

Термін дії проекту: 01.05.2011 - 01.05.2012

Кошти організатора програми: 240 000,00 грн.

Цільова група: 90 осіб

Опис проекту:

В травні 2010 року в Чернівецькій області розпочалась реалізація проекту «Медико-соціальна служба «Опіка». Його завданням є покращення якості життя підопічних, розширення їх життєвого простору, усунення соціальної ізоляції, суспільне визнання їх життєвого досвіду.

Службою надається допомога 37-ми одиноким, соціально незахищеним мешканцям області з числа жертв націонал-соціалізму та колишніх радянських військовополонених. Вони отримують цілий комплекс послуг, що дає можливість запобігти передчасній втраті їх здатності до самообслуговування, проживати і лікуватись у звичних для них домашніх умовах. В роботі з підопічними поєднуються різні форми допомоги: на дому і в денному центрі; індивідуальна і групова; по графіку і по виклику. Всі послуги надаються у відповідності з погодженими індивідуальними планами догляду.

Підопічні Служби отримують соціально-побутові послуги у вигляді короткотермінової допомоги на дому. Впроваджується послуга для опікунів та родичів – «відпочинок від догляду». Вони безкоштовно користуються послугами пральні. Їм надаються транспортні послуги по перевезенню у медичні установи. Виїзні зустрічі з підопічними по наданню соціально-консультативних послуг організовують волонтери Пенсійного фонду та Управління соціального захисту населення. Ефективним засобом соціальної реабілітації підопічних є виконання ними громадських доручень, самодопомога. Для усунення соціальної ізоляції, налагодження дружніх стосунів корисними є їх зустрічі в денному центрі Служби. Організовувались для них тематичні бесіди з психологом, психотерапевтом, геронтологом, екологом, лікарем. Спільно відзначались свята – День Перемоги, День Ветерана, вшановуються ювіляри. Крім привітань вони отримали продуктові та подарункові набори.

Медична допомога надається у вигляді гігієнічного, патронажного догляду, обслуговування стаціонарів на дому, супровід в лікарняні установи, відвідування в лікарні, безкоштовного забезпечення ліками та засобами догляду, проведення профілактичних та реабілітаційних заходів. Медична реабілітація включає профілактичний та лікувальний масаж, фізіотерапевтичні процедури на дому з використанням сучасних апаратів, рефлексотерапію, лікувальну фізкультуру, гімнастику для очей. В денному центрі Служби підопічні споживають фіточаї комплексної дії. Прослідковується ефективність реабілітаційних заходів.

В серпні Служба взяла участь у ярмарці соціальних послуг, організованої за підтримки облдержадміністрації. Учасники ярмарки були ознайомлені з роботою Служби, їм проводилось вимірювання рівня цукру в крові, артеріального тиску. Вони отримали інформаційні буклети: «Опіка – наша мета». Підопічні Служби взяли участь в культурній програмі ярмарки.

Здійснюється активна підтримка опікунів і родичів підопічних та навчання соціальних працівників і волонтерів шляхом щомісячних занять згідно тематичного плану по особливостях догляду за людьми похилого віку, наданню першої долікарської допомоги, самодопомоги.

Особлива увага надається створенню і підтримці діалогу між старшим і молодим поколінням, суспільному визнанню життєвого досвіду підопічних. Відбулись зустрічі підопічних в школі-інтернаті для дітей сиріт (тема - «Кровавим сном відкорчилась війна»), зі студентами медучилища (тема – «Вшановуємо ветеранів»), в міській бібліотеці з учнями школи №2 (тема – «Чтоб не погас вовеки свет, войне мы скажем- «нет»). Співпрацювали з молодіжною МГО «Основи свободи» по проекту «Україна активна – 2010 «Загоєння минулого». Відбулись зустрічі підопічних з представниками молодіжних організацій Австралії, Києва, Львова, Харькова, Миколаєва, Криму. Відеоматеріали демонструвались на міжнародному форумі в Швейцарії.

Волонтерський рух реалізується в таких формах: молодь – старшому поколінню; пенсіонер – пенсіонеру; представники соціальних організацій – підопічним. Заключені договори про співпрацю з Чернівецькою міською організацією Товариства Червоного Хреста, з Чернівецьким територіальним центром соцобслуговування «Турбота», які надають гуманірну допомогу підопічним Служби.

Чернівецький місцевий осередок МГО «МФ «Взаєморозуміння і толерантність» введений до складу Координаційної Ради громадських організацій при міськвиконкомі (рішення №586/16 від 14.09.2010р.). В жовтні на засіданні Координаційної Ради відбулась презентація діяльності Осередку по реалізації проекту «Медико-соціальна служба «Опіка».

Хід виконання проекту висвітлювався в репортажах Чернівецької облтелерадіокомпанії (ЧДТРК), телекомпанії «ТВА», радіо «Буковина», газети «Погляд», на сайтах міської ради, Пенсійного фонду, ЧДТРК.

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru