1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Вівторок черв. 25

PDF Друк e-mail

Організація: Дніпропетровський місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 02-МЕД-10

Керівник проекту: Ромашко Антоніна Олексіївна

Назва проекту: "Рука допомоги" - медико-соціальна підтримка колишніх жертв націонал-соціалізму та тоталітарних режимів"

Термін дії проекту: 01.05.2010 - 01.05.2011

Кошти організатора програми: 240 000,00 грн.

Цільова група: 54 особи

Опис проекту:

За звітній час проведена велика робота підготовчого етапу.

Підібране місце для офісу за адресою: вул.. Чичеріна, 21, офіс № 603.

Сформовано штат працівників, групи самодопомоги, група волонтерів.

В червні місяці проведено семінар та тренінг з волонтерами та координаторами груп самодопомоги .

Сформовано цільову групу для обслуговування.

Проведено анкетування цільової групи, зібрано інформацію про потреби у соціальному обслуговуванні, та потреби у медичній допомозі.

Всі члени цільової групи розподілені між волонтерами.

17 червня 2010 р. почалося обслуговування цільової групи за їх місцем проживання по сформованими графіками відвідування.

Проведена велика робота соціальними робітниками по отриманню від членів цільової групи медичних довідок від дільничного лікаря про постійну потребу їх у медичних препаратах та рецептів на них.

26 червня співробітники проекту прийняли участь у семінарі для волонтерів, який проводило громадське об’єднання «Червоного Хреста» Бабушкінського району міста Дніпропетровська.

20 липня члени груп самодопомоги взяли участь у зустрічи з нагоди дня смерті В. Висоцького.

29 липня у офісі клубу « Рука допомоги» була проведена зустріч – презентація проекту під назвою « В колі друзів».

На цю зустріч були запрошені: Голова обласної організації УСУ-ЖН Кочежержина Л. В., Голова громадської організації ОБАС Восьмерик М. І., Голова громадського об’єднання «Милосердя та молодь» Кірсанова Л. І., координатори груп самодопомоги, представники цільової групи, волонтерів, голови осередків УСУ-ЖН, соц.працівники, а також були запрошені кореспондент газети «Наше місто» Басан Т. О. , та газети « Шабат Шолом» Лазарева І. І.

Керівник проекту Ромашко А.О. представила всіх запрошених на зустріч, розповіла про початок діі проекту.

Менеджер по соціальній роботі Овчарова А.С. проінформувала присутніх про мету та цілі проекту, про обов’язки в роботі соціальних працівників, волонтерів, груп самодопомоги.

Розповіла про додаткові послуги в обслуговуванні цільової групи та груп самодопомоги: мілкий ремонт одягу, перукарські послуги та банк одягу.

Запросила всіх до участі у проведенні зустрічей у клубі « Рука допомоги».

Потім слово взяла Кочержина Л. В. сказавши, що дуже добро, що в нашому місті тепер діє два проекти. З 2003 року Обласна організація УСУ-ЖН вже здійснює таку важливу роботу по покращенню якості життя колишніх жертв націонал-соціалізму. Побажала щасливої дороги в досягненні мети проекту. Дала деякі зауваження.

Про доцільність таких проектів сказав і Голова ГО ОБАС Восьмерик М. І. Навів деякі приклади із життя його організації.

Добрі слова на адресу роботи проекту сказали інші виступаючі: Кірсанова Л. І., член цільової групи Василенко В. В., координатор групи самодопомоги Воробйова А. Є.

На протязі усієї зустрічі її учасники ділились враженнями про цілі та мету проекту, читали вірші, співали пісень. Зустріч супроводжувалась співом запрошених співачок облфілармоніі.

В газеті «Наше місто» від 17.08.2010 року вийшла публікація з таким багатообіцяючим заголовком на першій сторінці «В Днепропетровск пришли взаимопонимание и толерантность», а на четвертій сторінці заголовок «Протянули руку помощи».

У серпні, вересні продовжувалась робота по обслуговуванню членів цільової групи за місцем проживання. 46 осіб отримали необхідні ліки та медобладнання.

За червень-вересень надано 409 послуг членам цільової групи (818 годин).

Для уникнення скарг з боку членів цільової групи, два рази на місяць проводились контрольні перевірки роботи соціальних працівників з цільовою групою.

25 серпня – участь у заходах з нагоди «Дня Незалежності», які проводила міська спілка УСВ – жертв нацизму – прогулянка по Дніпру на катері.

9 вересня – у офісі клубу «Рука допомоги» проведена зустріч «Дніпропетровськ – наш рідний дім».

12 вересня – участь в урочистому святкуванні свята «День міста» та заходах з цього приводу:

- відкриття оновленої театральної площі;

- відвідування святкової ярмарки на центральному ринку та біля Оперного театру;

- зустріч з поетом-піснярем Володимиром Лук'яненко.

У створеному «Банку одягу та взуття» члени груп самодопомоги та цільової групи можуть отримати за помірну плату послуги перукаря та спеціаліста з ремонту одягу.

Велась підготовка до свята «Дня визволення міста Дніпропетровськ від німецько-фашистських загарбників».

Для підвищення якості обслуговування членів цільової групи з метою уникнення скарг з їх боку, на протязі всього періоду постійно проводились контрольні перевірки роботи з ними соціальних працівників, за місцем їх проживання.

Для збереження пам'яті про постраждалих від націонал-соціалізму, військових конфліктів та передачі історичної правди учасниками пережитих подій учнівській молоді планується провести зустріч з учнями ВПУ поліграфії та інформаційних технологій. Проведення зустрічі заплановано на 19 жовтня.

19 жовтня 2010 року ця зустріч здійснилася. Всього було запрошено 29 осіб та 2 групи учнів училища.

Учні з великим інтересом слухали розповіді людей, які визволяли місто – це майор запасу Черечеча Павло Іванович, ті хто був примусово вивезений у Німеччину та пережив жахи війни. Це такі, як Єльнікова І.Є.- автор книги спогадів «А я жила в 20 веке, когда война пылала над страной», Буцукін Б.Ф. – примусово вивезений 17 річним хлопцем, Кравченко Л.С. – примусово вивезена у 7 років разом з мамою та 5 річною сестрою, Восьмерик М.І. – колишній в’язень концтабору Бухенвальд.

Зустріч супроводжувалась грою скрипалів облфілармонії та співом солістки Алли Дзюбецької.

На зустрічі була присутня кореспондент газети «Наше місто». 26 жовтня газета надрукувала статтю «Войну могу только представить», яка викликала великий резонанс.

4 листопада 2010 року керівник проекту Ромашко А.А. та менеджер по соцроботі Овчарова А.С. провели подібну зустріч на запрошення керівництва коледжу «Технологія та дизайн». На зустріч було запрошено три групи студентів коледжу. Ще декілька учбових закладів бажають проводити зустрічі з їх учнями.

25 жовтня відділення УСВ-ЖН м. Новомосковськ відкрило пам’ятну дошку на помешканні, де під час війни знаходилась гестапівська в’язниця. Учасниками мітингу на відкритті пам’ятної дошки були представники проекту.

Згідно плану роботи розпочала роботу група оздоровлення. Один раз на тиждень учасники проекту збираються в офісі, де волонтер проводить оздоровчу гімнастику по Норбекову та психоемоційну розгрузку. Потім усі присутні чаюють, спілкуються.

Члени груп самодопомоги відвідують басейн.

Починає працювати програма «Медичне обстеження» та «Окуляри».

Продовжується робота по придбанню медикаментів.

Продовжується робота волонтерів по запису спогадів серед членів цільової групи про їх минуле. Активно цією роботою займається волонтер – учень 8 класу Панченко Олександр. Волонтери Чебелюк Анастасія та Дмитро допомагають деяким членам цільової групи у побуті. Волонтер – студентка мед академії Кіжнер Регіна вимірює тиск та робить невеликі медичні процедури вдома у членів цільової групи.

Члени групи самодопомоги Гришаєва Г., Черечеча В., Бобко Т., Василенко В. два рази на місяць відвідують Університет Третього покоління.


Рука допомоги

Когда донимают тревоги,

Когда угрожает гроза

Приходит «Рука допомоги»

На помощь приходит всегда.

Блистают неоном проспекты,

Дань новым иным временам,

Есть разные очень проекты,

Но этот так нужен всем нам.

Никто, до сих пор не ответит,

Так трудно осмыслить ответ:

Как вынесли малые дети

Такое количество бед?

Война детство просто убила,

Сгустилась над Родиной мгла,

Но жизни великая сила

Им выжить тогда помогла.

Страну вместе все поднимали

Стране отдавали свой труд,

И сделали все же не мало

А годы так быстро идут.

Здоровья почти не осталось-,

И здесь постаралась война,

К тому ж приближается старость,-

Которая очень трудна.

Так надо порой утешенье

И помощь в решеньи проблем

С друзьями простое общенье,

Поверьте , так нужно нам всем.

И сердца призывные звуки

Людей в клуб зовут приходить

Спасибо Вам – добрые руки,-

Вы нам помогаете жить!

Марина Попова, волонтер проекта «Рука допомоги»

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru